Mirė Miltinio teatro aktorius Rimantas Jovas

Rimantas Javas (test.svs.lt nuotr.)
Rimantas Javas (test.svs.lt nuotr.)
Alfa.lt
2010-02-21 17:26

Sekmadienį po sunkios ligos Panevėžyje mirė Juozo Miltinio dramos teatro aktorius Rimantas Jovas. Vos prieš dešimt dienų šventusio savo 48 gimtadienį aktoriaus gyvybė užgeso netikėtai. Artimieji ir teatro kolegos teigė, kad aktorius anksčiau niekada nesiskundė sveikata.

Rimantas Jovas gimė 1962 m. vasario 10 d. Linkuvoje, Pakruojo rajone. Baigęs vidurinę mokyklą, įstojo į Lietuvos valstybinę Muzikos Akademiją, į aktoriaus meistriškumo katedrą. Mokslus baigė 1984 m. ir kartu su savo kurso draugais: L. Sėdžiumi, L. Kondrotaite, L. Martinonyte, R. Zimbliu, atvyko į legendinį Juozo Miltinio dramos teatrą.

reklama

Pirmasis R. Jovo vaidmuo, atliktas J. Miltinio dramos teatro scenoje – Jonukas, pjesėje „Jungos ir piratai“ (rež. A. Pociūnas). Nuo pat pirmojo sezono jaunasis aktorius vaidino brandžiausiuose teatro repertuaro spektakliuose – A. Čechovas „Trys seserys“ (rež. J. Dautartas; R. Bredberis), „Pienių vynas“ (rež. G. Karlaitė; J. Grušas), „Mykolas Glinskis“ (rež. J. Dautartas).

Rimanto Jovo sukurtas Mikičiaus personažas spektaklyje „Chanuma“ buvo nominuotas „Kristoforui“. Jis buvo neužmirštamos televizijos laidos „Baltojo katino svetainė“ kūrėjas ir pagrindinio Antano personažo atlikėjas.

Aktorius daug metų dirbo ir teatro administracinį darbą, sąžiningai atliko teatro vadovo pavaduotojo pareigas.

Velionis pašarvotas Juozo Miltinio dramos teatre, Didžiojioje salėje, vasario 22 dieną.

Lankymas vasario 22 d., nuo 12 iki 20 valandos.

Laidotuvės 2010 m. vasario 23 d. 14 val.