Draugiškos Lietuvos futbolo klubų kovos

Futbolo kamuolys
Futbolo kamuolys
  © SCANPIX

Iki numatomos Lietuvos A lygos futbolo sezono pradžios lieka mėnuo, tad elitiniame šalies futbolo čempionate žaisti pretenduojančios ekipos vis daugiau dėmesio skiria žaidimo gerinimui. Šeštadienį Lietuvoje įvyko keturi draugiški susitikimai, kuriuose jėgas išmėgino apie savo norą dalyvauti A lygoje pareiškusios komandos.

„Sūduva“ įveikė lenkus

Praėjusio A lygos sezono „bronzinė“ komanda – Marijampolės „Sūduva“ jėgas išmėgino su įprastiniais svečiais iš Lenkijos – Suvalkų „Wigry“ ekipa. Rungtynes minimalia persvara 1:0 (0:0) laimėjo šeimininkai. Vienintelis mačo įvartis buvo įmuštas antrojo kėlinio pradžioje. Po Povilo Lukšio smūgio, kamuolys atšoko „Sūduvos“ legionieriui Liu Chao ir pastarasis iš 14 metrų pasiuntė kamuolį į lenkų komandos vartus.

„Sūduva“ ir pirmajame kėlinyje turėjo keletą progų nuginkluoti svečių vartininką. Marijampolės ekipos legionierius iš Ispanijos Esau iš 25 metrų sukirto į „Wigry“ komandos vartų virpstą, o Povilas Lukšys iš 6 metrų smūgiu galva nesugebėjo nukreipti kamuolio į vartus.

Šiose rungtynėse marijampoliečių puolimo grandyje debiutavo naujokas Lukašas Tumičius. Fksuduva.lt rašoma, kad 25 metų puolėjas atvyko į peržiūrą „Sūduvos“ klube iš Bialystoko „Jagellionia“.

Kaip po rungtynių pažymėjo „Sūduvos“ vyriausiasis treneris Donatas Vencevičius, normaliai ruoštis sezonui trukdo žaidėjų traumos: „kol kas po traumų neatsigavę Andrius Urbšys, Karolis Chvedukas, Sergey Koziuberda. Todėl šlubuoja mūsų žaidimas aikštės viduryje“.

Prie šios trijulės traumuotų žaidėjų prisidėjo Aldas Kliučinykas kuris gavo traumą U-19 rinktinės stovykloje. Po traumos lėtai atsigauna ir Audrius Brokas.

„Kaunas“ ir toliau nesustabdomas

Sėkmingai ikisezoninėse rungtynėse kovojantis FBK „Kaunas“ šeštadienį Marijampolėje sužaidė draugiškas rungtynes su dar viena norą A lygoje rungtyniauti išreiškusia ekipa – Mažeikių „Mažeikiais“.

Jau pačioje rungtynių pradžioje „Kauno“ futbolininkai pribloškė savo varžovus tiksliomis atakomis. 7 minutę bosnis Edinas Pehličius taikliu baudos smūgiu išvedė „Kauną“ į priekį, o 10 min. kamuolys dar kartą pabuvojo „Mažeikių“ vartų tinkle - šį kartą pasižymėjo Gintas Podelis.

Oficialioje „Kauno“ interneto svetainėje fbk.lt rašoma, kad pirmajame kėlinyje kauniečiai turėjo neginčijamą persvarą. Kauniečiai susikūrė ne vieną šimtaprocentinę progą, bet kaip jau tampa įprasta – jų neišnaudojo, tad rungtynės baigėsi „Kauno“ pergale – 2:0.

„Žalgiris“ nepalaužė „Tauro“

Vilniuje, naują istorijos puslapį verčianti miesto futbolo draugija „Žalgiris“ sužaidė penktąsias kontrolines rungtynes šiais metais. Kaip pranešama vilniečių interneto svetainėje zalgiris-vilnius.lt, susitikimas su praėjusiame sezone penktą vietą A lygoje užėmusiu Tauragės „Tauru“ baigėsi lygiosiomis 0:0.

Keli šimtai į „Sportimą“ susirinkusių žiūrovų pamatė aktyvų, individualiomis dvikovomis ir kieta gynyba pagrįstą futbolą. Neoficialiais duomenimis rungtynėse buvo parodytos 5 geltonos kortelės, pirmajame kėlinyje raudoną kortelę prieš save išvydo tauragiškis J. Vaitkus.

Nors žaidybinė persvara priklausė „Žalgirio“ komandai, bet jos paversti įvarčiu vilniečiams nepavyko: šalia virpsto skriejo Armino Vaskelos, Raimondo Vilėniškio, Romano Romančiuko smūgiai.

„Žalgirio“ gretose aikštėje pasirodė 21 futbolininkas. Visą antrą kėlinį žaidė peržiūroje esantys – gynėjas Janas Bobrovskij bei puolėjas iš Kinijos Yang Mu.

Tai buvo pirmosios VMFD „Žalgirio“ lygiosiomis pasibaigusios rungtynės šiais metais. Iki tol „Žalgiris“ šventė tris pergales ir patyrė vieną pralaimėjimą. Šiomis lygiosiomis nutrūko ir „Tauro“ pergalių serija.

„Banga“ patyrė eilinę nesėkmę

Klaipėdoje ambicijų nestokojanti Gargždų „Banga“ susitiko su vietos „Atlantu“. Oficialioje „Bangos“ interneto svetainėje pažymima, kad svečiai sėkmingai pradėjo susitikimą - jau 10 minutę pasižymėjo vienas rezultatyviausių praėjusio sezono ekipos žaidėjų – Aurelijus Staponka. Tačiau antrajame kėlinyje po keitimo pasirodžiusi antroji „Bangos“ sudėtis nesugebėjo susitvarkyti su klaipėdiečių puolėju Karoliu Laukžemiu. Pastarasis per pirmąsias penkiolika antrojo kėlinio minučių pelnė tris įvarčius ir „Atlantas“ iškovojo pergalę 3:1 (0:1).