„Vėtros“ viceprezidentas pripažįsta, kad pinigų nėra

Futbolas
Futbolas
  © Fotobankas
BNS
2010-02-12 19:16

Rusijoje reziduojantys Vilniaus „Vėtros“ futbolo klubo vadovai vis dar kuria grandiozinius planus dėl ledo ritulio klubo dalyvavimo Žemyninėje ledo ritulio lygoje (KHL), bet neturi pinigų futbolininkų skoloms apmokėti.

Kaip praneša interneto svetainė „Sport-express“ KHL prezidentas Aleksandras Medvedevas ir „Vėtros“ futbolo klubo viceprezidentas Antonas Treušnikovas pasirašė ketinimų protokolą. Esą abi pusės sutarė, kad „Vėtros“ ledo ritulio klubas finansines garantijas, reikalingas dalyvauti KHL čempionate, pateiks iki 2010 metų balandžio 1 dienos.

„Sport-Express“ duomenimis „Vėtros“ vadovai dėl rėmimo tikisi susitarti su „Vnešekonombank“ ir Lukoil“ kompanijomis.

„Kai klubas turi sutartį su KHL, jam lengviau surasti rėmėjų. Žmonės matys, kad pinigus investuoja ne tik į lietuvišką klubą, o potencialų KHL narį. Galutinį sprendimą dėl komandos priims KHL direktorių taryba. Iki balandžio 1-osios „Vėtra“, kaip ir Stokholmo AIK (Švedija), turi mums pateikti pilną dokumentacijos paketą. Lietuvoje dirba apsukrūs ir energingi žmonės. Neblogą verslo planą paruošė. bet ir rėmėjų pagalba jiems reikalinga. Dėl to balandį juo tikrinsime ypač nuodugniai. Mums nereikalingi probleminiai klubai, taip pat nereikalingos komandos, kurios lengvai dalins taškus varžovams. Stojamųjų bilietų į KHL kol kas niekam nedalinam“, - KHL organizacijos ir sporto varžybų vykdymo direktorių cituoja Rusijos žiniasklaida.

BNS paprašė „Vėtros“ viceprezidento Antono Treušnikovo pasidalinti mintimis apie klubo padėtį ir skolas futbolininkams.

„Šiuo metu vyksta strateginio investuotojo paieškos. Gaila, bet mūsų finansinės galimybės ribotos, nes keli partneriai šiuo krizės metu atsisakė finansuoti klubą. Mano asmeninės pajamos taip pat neleidžia vienam finansuoti komandą. Jei artimiausiu metu nerasime investuotojo, tai, kaip bebūtų gaila, niekuo negalėsime padėti. Derybos tęsiasi ir, tikiuosi baigsis kitą savaitę. „Vėtros“ bankroto procedūra kol kad atidėta ir lizinginiai mokesčiai tęsiami. Ir kaltinimai dėl klubo sugriovimo yra nepagrįsti, nes buvo investuotos asmeninės lėšos, o ne išvogtos rėmėjų lėšos“, – niūrią „Vėtros“ ateitį bandė pašviesinti A. Treušnikovas.

Viceprezidentas nenorėjo atskleisti informacijos apie strateginį investuotoją, tačiau leido suprasti, kad tai bus viena iš didžiausių Rusijos energetinio sektoriaus kompanijų. „Kartu su patrneriais į klubą investavau daugiau nei 8 milijonus dolerių. Kalba eina ne tik apie komandos išlaikymą, bet ir apie išmokas Romui Stašauskui (buvęs “Vėtros“ prezidentas - BNS). Man labai gaila prarasti futbolo klubą, nes į jį buvo įdėti mano asmeniniai ir partnerių pinigai. Aš visomis išgalėmis bandau išgelbėti klubą, tačiau mano finansinės galimybės yra ribotos“, - paklaustas kiek jau investavo į „Vėtrą“, kalbėjo Rusijos verslininkas.

Klubo viceprezidentas prisipažino, kad įsigyjant klubą bei formuojant biudžetą buvo padaryta klaidų ir viską galima buvo daryti ekonomiškiau. bet nuo pačios idėjos jis neatsisakė. „Pretenzijų Romui Stašauskui neturiu. Kitas reikalas - galėjome susitarti kur kas palankesnėmis sąlygomis. Deja, bet šiuo metu neturiu laisvų pinigų, o partneriai pavedė, bet galutinai neatsisako padėti. Dėl to visos viltys siejamos su strateginiu investuotoju. Aš nuoširdžiai atsiprašau visos komandos, trenerių štabo ir administracijos“, - apgailestavo A. Treušnikovas, paklaustas apie galimybes iki vasario 10 dienos atsiskaityti su „Vėtros“ futbolo klubo žaidėjais bei treneriais.

Kalbėdamas apie „Vėtros“ ledo ritulio klubą verslininkas iš Rusijos pabrėžė, kad tai visai atskiras projektas, kuris gyvuos tik tuo atveju, jei iki balandžio 1 dienos pavyks susitarti dėl finansavimo su didelėmis kompanijomis. „Jei susitarti nepavyks, tai viso to ir nebus. Mano nuomone, galimybės didelės. Lietuvos komandos dalyvavimas Žemyninės lygos čempionate, kaip bebūtų gaila, dideliems rėmėjams yra kur įdomiau, nei Lietuvos futbolas. Jei pavyks susitarti, tai bet kuriuo atveju į ledo ritulio klubo biudžetą įtrauksime ir futbolo klubo išlaikymą“, - apie perspektyvas kalbėjo A. Treušnikovas, prisipažinęs, kad Lietuvoje nėra rimto investuotojo, o krizė taip pat atsiliepia finansavimo galimybėms.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.