„Tauras“ rikiuoja gretas

Tauragės „Tauras“ prieš Vilniaus „Vėtrą“
Tauragės „Tauras“ prieš Vilniaus „Vėtrą“
  © Robertas Dačkus

Praėjusiame Lietuvos A lygos futbolo sezone 5-ą vietą užėmęs Tauragės „Tauras“ ir būsimam sezonui buria ganą pajėgią komandą. Į ekipą atvyko naujas strategas – buvęs Marijampolės „Sūduvos“ treneris Gedeminas Jarmalavičius, beje, 2009 m. Lietuvos futbolo federacijos taurės turnyro finale su „Sūduva“ 1-0 įveikęs „Taurą“ ir taip, nors ir netiesiogiai, bet prisidėjęs prie permainų Tauragės komandoje .

Pasak ne vienerius metus Marijampolėje praleidusio futbolo specialisto, pirmos darbo savaitės Tauragėje buvo kiek neįprastos, bet dabar darbas vyksta normaliu ritmu. „Treniruojamės du kartus per dieną, sportuojame tiek lauke, tiek ir salėje, žaidžiame draugiškus mačus. Be abejonės, Tauragėje nėra tokių sąlygų kaip Marijampolėje, kita vertus, Lietuvoje apskritai nedaug kas turi tokias sąlygas kaip „Sūduvos“ ekipa. Bet futbolininkai dirba noriai, negailėdami jėgų ir tai labiausiai džiugina trenerius“, – trumpai apibūdino pasirengimo naujajam sezonui eigą G. Jarmalavičius.

Ekipoje – legionieriai ir lietuviai

Šiemet Tauragės ekipoje bus ir naujų, ir jau matytų futbolininkų. Tarp naujokų išsiskiria egzotiškas legionierius iš Portugalijos, saugas Jose Lopes Vide. 23-ų metų futbolininkas karjerą pradėjo Portugalijos jaunimo klube “Real sport clube”, vėliau žaidė už FC “Benfica”. Iš Portugalijos persikėlęs į Angliją, žaidė žemesnės lygos klubuose “Great Yarmouth town” ir FC “Gorleston”.

Iš Latvijos į Tauragę atvyko gynėjas Artjoms Gončars, savo karjerą pradėjęs Latvijos futbolo klube „Ventspils“, vėliau žaidęs „Tranzit“ ekipoje.

Komandą papildė ir lietuviai. Dar sausio mėnesį “Tauras” sudarė sutartį su saugo pozicijoje žaisti galinčiu Mindaugu Daunoravičiumi, o vasario mėnesį į ekipą atvyko ir buvęs FBK „Kaunas“ ekipos vartininkas Šarūnas Kilijonas.

Sutartis pratęsė ir keli buvę pagrindinės sudėties žaidėjai – gynėjas Jaunius Mockus, Nerijus Mačiulis bei du, labai sėkmingai į „Tauro“ žaidimą antroje sezono pusėje įsilieję legionieriai – latvis Olegas Semjonovs ir baltarusis Sergejus Irkha. Beje, legionierius iš Latvijos per tris draugiškus ikisezoninius susitikimus įmušė du įvarčius.

Pasak „Tauro“ stratego G. Jarmalavičiaus, klubas dar nebaigė komplektacijos. „Dar ieškome vidurio saugo pozicijoje galinčio rungtyniauti futbolininko. Turime numatę kelis kandidatus, kalbamės su jais, tačiau konkrečių pavardžių nenorėčiau minėti. Mūsų taikiklyje ir Lietuvos futbolininkai, ir legionieriai“, – paslaptingas išliko G. Jarmalavičius.

Apie tikslus kalbėti per anksti

Lietuvos futbolo federacijos, rengiančios A lygos čempionatą, darbuotojai naujo futbolo sezono pradžią numatė kovo 20 dienai. Tačiau kol kas dar neaiškus nei konkretus A lygos dalyvių skaičius, nei sezono trukmė ir formatas. G. Jarmalavičiaus teigimu, šiuo metu dar labai sudėtinga būtų kalbėti apie būsimo sezono tikslus ar galimybes. „Mes tik įpusėjome pasirengimą sezonui, dar nebaigėme burti komandos, be to, dar nežinome kiek ir kokie varžovai mūsų laukia A lygoje. Kai bus atsakyta į šiuos klausimus, tada ir mes galėsime realiau įvertinti savo galimybes bei nustatyti konkrečius tikslus“, – prognozėmis dalintis neskubėjo „Tauro“ treneris.

Besiruošdama sezonui Tauragės ekipa jau sužaidė tris draugiškus susitikimus. Pirmoji dvikova Vilniuje, „Sportimos“ manieže su „Šiauliais“ nebuvo sėkminga – patirtas pralaimėjimas 0-3. Kiti du mačai baigėsi linksmiau: 1-0 buvo nugalėti Gargždų „Bangos“ futbolininkai ir 2-0 įveikta „Klaipėdos“ ekipa.

Jau šį šeštadienį „Tauras“ Marijampolėje išmėgins jėgas su šeimininkais, praėjusio A lygos sezono bronzos medalio laimėtojais –„Sūduvos“ futbolininkais. Rungtynių pradžia 17 valandą.