„airBaltic“ įteiktas „Phoenix“ apdovanojimas

airBaltic lėktuvas uostas
airBaltic lėktuvas uostas
  © Alfa.lt
Alfa.lt
2010-02-01 14:14

Iškilmingoje ceremonijoje Singapūre pasaulio aviacijos rinką aprašančio žurnalo „Air Transport World“ vyriausiasis redaktorius Aaronas Karpas oro bendrovės „airBaltic“ prezidentui Bertoltui Flickui įteikė „ATW Phoenix“ apdovanojimą. Šį pasauliniu mastu pripažįstamą prizą oro bendrovė pelnė už geriausiai įgyvendintus verslo pakeitimus aviacijos srityje, nepaisant sudėtingų rinkos sąlygų.

ATW redakcijos direktorius Perry Flintas teigė, kad „Phoenix“ apdovanojimas buvo įsteigtas siekiant pripažinti tas oro bendroves, kurios transformuojantis verslui pasiekė augimą. „Tai puikiai apibūdina ir „airBaltic“, kuri pakeitė savo veiklos modelį nuo skrydžių „iš taško į tašką“ iki platų skrydžių tinklą turinčios oro bendrovės“, – pažymėjo P. Flintas. „airBaltic“ prezidentas Bertoltas Flickas sakė, kad oro bendrovė per pastaruosius metus įgyvendino išties didelio masto verslo restruktūrizavimą, įtraukusį visas verslo sritis.

Žurnalo redaktoriai išskyrė sėkmingą „airBaltic“ sprendimą dėl tranzitinių skrydžių, dėl kurių oro bendrovė gerokai padidino veiklos ir finansinius rezultatus. Per pirmuosius devynis 2009 m. mėnesius „airBaltic“ Rygos oro uoste aptarnaujamų keleivių skaičių padidino 33 proc.

Žurnale rašoma, kad 2008–2009 metais, Latvijai kenčiant dėl ekonominio nuosmukio, „airBaltic“ sugebėjo efektyviai sumažinti sąnaudas, pasiekti didžiausią per visą veiklą lėktuvų užpildymo rodiklį ir padidinti pajamas – tai lėmė verslo modelyje pritaikytos inovacijos. „airBaltic“ plėtrą lydėjo ir veiklos kokybės augimas – klientų skundų per 2009 metus sumažėjo trečdaliu, punktualumo rodiklis paaugo 3,5 proc. punktais ir dabar „airBaltic“ yra viena punktualiausių oro bendrovių Europoje.