Adomėnas prašo partiečių atšaukti leidimą gėjų paradui

Gėjų paradas
Gėjų paradas
  © SCANPIX

Seimo narys konservatorius Mantas Adomėnas išplatino viešą laišką Vilniaus merui Viliui Navickui ir partijos kolegoms Vilniaus savivaldybėje, prašydamas kuo skubiau atšaukti leidimą surengti gėjų paradą sostinėje. Jis tikina, kad praėjusių metų gruodį Vilniaus konservatoriai svarstė gėjų parado klausimą ir vienbalsiai nutarė, kad leidimas tokiam paradui neturi būti išduotas.

„Visokeriopai raginu Jus būti drąsius ginant mums visiems bendras vertybes ir ryžtingai siekti, kad ydingas savivaldybės sprendimas išduoti leidimą gėjų paradui būtų nedelsiant atšauktas“, – laiške kolegoms rašo M. Adomėnas.

Anot jo, homoseksualų paradas Vilniuje negali būti rengiamas, nes tai esą būsiantis sąmoningas visuomenės vertybių paniekinimas.

„Turime labai aiškiai suvokti ir įvardyti, kad, kaip parodė analogiški paradai Lenkijoje, Latvijoje, kitose Europos šalyse, tokie renginiai nėra ir nebūna vien santūri „įvairovės šventė“, kaip teigia jų organizatoriai ir propaguotojai. Tokių paradų neatskiriama dalis – atvirai demonstruojama panieka ir išpuoliai prieš visuomenės moralinę sanklodą, prieš šeimą ir krikščioniškąsias vertybes, kurias išpažįsta Lietuvos žmonių dauguma ir kurias mūsų tauta gynė nuo totalitarinio režimo bei prievarta pasaulėžiūrą primesti bandžiusių okupantų“, – rašoma M. Adomėno laiške.

Parlamentaro nuomone, išduodami leidimą gėjų paradui ir kartu siūlydami mokyklų klasėse iškabinti kryžius Vilniaus konservatoriai elgiasi dviprasmiškai.

„Nemanau, kad galima vienu metu deklaruoti pagarbą Bažnyčiai bei krikščioniškajai moralei ir įsileisti į mūsų tautos sostinę vaivorykštinį perversijos ir papiktinimo karnavalą“, – įsitikinęs M. Adomėnas.

Trečiadienį Vilniaus valdžia nusprendė leisti rengti seksualinių mažumų eitynes gegužės mėnesį prie Vilniaus koncertų ir sporto rūmų, nors Lietuvos gėjų lyga prašė leisti žygiuoti kitomis gatvėmis iki Rotušės aikštės.

Pakeisti savivaldybės sprendimą paragino Kultūros paveldo departamentas, nes renginiui numatytoje vietoje buvo senosios žydų Šnipiškių kapinės.

Palaikymą eitynėms ketvirtadienį išreiškė Jungtinių Valstijų ambasadorė Anne E. Derse.

Ketvirtadienį viešai išplatintame pranešime teigiama, kad merui Viliui Navickui ambasadorė savivaldybėje įteikė prezidento Baracko Obamos pranešimą apie homoseksualių asmenų teises.