Vairavimas ketvirtadienį – lėtas ir džentelmeniškas

Automobiliai
Automobiliai
  © Andrius Vaitkevičius

Kelininkams nespėjant valyti apsnigtų kelių, ketvirtadienio rytą vairuotojai buvo priversti ne tiek skubėti į darbus, kiek rūpintis savo ir kitų eismo dalyvių saugumu. Anot specialistų, vairuotojai elgėsi kultūringiau pasimokę po vakarykščių masinių avarijų.

Neįprastas vaizdas gatvėse: užsidegus šviesoforui, niekas nespaudžia akceleratoriaus, visi pajuda iš lėto ir neskuba įsibėgėti, ir tokia harmonija vyravo net trijose ar keturiose vienos eismo pusės juostose. Apie lenkimus ir kalbos negalėjo būti.

Anot Lietuvos policijos eismo priežiūros tarnybos Veiklos organizavimo skyriaus viršininko Jauniaus Malinausko, net važiuodami lėčiau, vairuotojai Vilniuje nesukėlė didelių spūsčių. „Vilniaus mieste buvo 15 smulkių techninių įvykių, bet apskritai rytas buvo įprastas“, – sakė jis.

Kad šį rytą gyventojai buvo priversti vairuoti kultūringiau nei kitomis dienomis, pastebėjo Vigilijus Sadauskas, Susisiekimo ministerijos Saugaus eismo departamento direktorius bei VGTU Automobilių transporto katedros docentas.

„Kai slidu, turėtum važiuoti taip, tarsi grotum ramią klasikinę muziką. Tačiau paprastai lietuviai susimąsto tik antrą sudėtingų eismo sąlygų dieną. Vakar įvyko nemažai įvykių, todėl vairuotojai susiprato“, – sakė jis.

Primename, kad trečiadienį sostinėje įvyko keletas avarijų, per vieną susidūrė net 13 automobilių.

Pasak V. Sadausko, ketvirtadienio rytą pasitaikė tokių, kurie nematydami apsnigtų kelio žymėjimo linijų, per neapdairumą važiavo ne tomis juostomis: vietoje nurodančios sukti – judėjo tiesiai ir pan. Taip pat dažnas vairuotojas buvo palikęs galinius stiklus ir net žibintus nevalytus.

„Nemačiau lenkiančiųjų, visi laikėsi atstumo ir važiavo ne daugiau kaip 50 km/val.“, – atkreipė dėmesį vairavimo entuziastė kaunietė Regina Lamauskienė, Žemės ūkio rūmų vicepirmininkė.

Jos pastebėjimu, ketvirtadienio rytą reikėjo truputį labiau pasistengti valdant automobilį slidžiame kelyje, todėl buvo įdomu. „Nepykau ant kelininkų ir vairuodama džiaugiausi tikra lietuviška žiema, kokią atsimenu iš vaikystės“, – sakė R. Lamauskienė.

Lietuvos automobilių kelių direkcija skelbia, kad ketvirtadienį eismo sąlygos, ypač Vakarų Lietuvoje, labai sudėtingos. „Norėtųsi paraginti sostinės savivaldybę, kad kelininkai dirbtų didesniu tempu, nes tai mūsų visų saugumo reikalas“, – pridūrė J. Malinauskas.