Malakauskas tapo policijos vadovo patarėju (papildyta)

Povilas Malakauskas
Povilas Malakauskas
  © INNA

Iš Valstybės saugumo departamento (VSD) generalinio direktoriaus pareigų atsistatydinęs Povilas Malakauskas nuo šio pirmadienio įdarbintas Policijos departamente. Jis tapo generalinio komisaro Vizgirdo Telyčėno patarėju.

P. Malakauskas bus vienintelis generalinio komisaro patarėjas. Jis dirbs pagal darbo sutartį, o ne kaip pareigūnas.

V. Telyčėnas savo aplinkoje dar turi tris pavaduotojus.

Kaip Alfa.lt sakė Policijos departamento atstovė spaudai Lina Nemeikaitė, P. Malakauskas generaliniam komisarui padės spręsti policijos sistemos įstaigų ir padalinių uždavinius organizuojant darbą, jį tobulinant ir vertinant.

Dar viena protekcija?

Seimo narys Kęstutis Masiulis, parlamento Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto narys bei viešosios vadybos profesorius, atkreipė dėmesį, jog kadaise pats V. Telyčėnas, kaip ir V. Malakauskas, dirbo VSD, todėl priimant pastarąjį į aukštas pareigas esą galėjo lemti pažintys. „Bet tai yra normalu: patarėjas yra artimas vadovui, ir jis pats spendžia, ką priimti“, – sakė K. Masiulis.

Kai anksčiau iš departamento buvo atleisti Mečys Laurinkus bei Dainius Dabašinskas, jie gavo tarnybą Lietuvos diplomatinėse atstovybėse. Tačiau buvo ir išimčių: buvęs VSD generalinis direktorius Arvydas Pocius darbo turėjo ieškotis privačiai. „Ir tai nuteikia optimistiškiau. Apskritai geri vadovai gatvėje nesimėto. P. Malakausko darbe aš matyčiau priekaištų: reformos departamente buvo per lėtos, jis nerodė lojalumo Seimui. Kad ir kaip būtų, jis nėra tokia odiozinė kaip A. Pocius“, – generalinio komisaro sprendimą komentavo K. Masiulis.

Policijos vadovo patarėjo etatas, kurį užėmė P. Malakauskas, buvo įsteigtas praėjusią savaitę.

P. Malakauskas iš VSD generalinio direktoriaus pareigų atsistatydino pernai gruodžio 14-ąją. Prezidento Valdo Adamkaus į šias pareigas jis buvo paskirtas 2007-ųjų birželį.

Nors P. Malakauskas teigė atsistatydinęs dėl asmeninių priežasčių, manoma, kad jį trauktis privertė Seimo komiteto atliktas CŽV kalėjimų Lietuvoje tyrimas.