„MG Baltic Investment“ turimą 48 proc. „Lėvens“ akcijų paketą parduoda „Aura Estate“

Pinigai
Pinigai
  © Photos.com
„Jūsų tarpininkas“
2006-12-06 12:48

Koncerno “MG Baltic” antrinė įmonė “MG Baltic Investment” turimą 47,89 proc. Panevėžio mažmeninės drabužių ir dovanų prekybos įmonės "Lėvuo" akcijų paketą parduos bendrovei “Aura Estate”.

Apie susitarimą dėl akcijų pardavimo pranešusio koncerno teigimu, sandorį planuojama baigti iki 2007 metų sausio 20 dienos, gavus Konkurencijos tarybos leidimą.

Sandorio vertė neskelbiama.

Koncerno „MG Baltic“ viceprezidentas Raimondas Kurlianskis šį sandorį pavadino „sėkmingai įgyvendintu tikslu“ - kaip ir buvo sumanyta, 2004 metais įsigytos „Lėvens“ akcijos buvo pelningai parduotos.

„Šių metų birželio mėnesį apmirus investuotojų aktyvumui vertybinių popierių biržoje, planuotas pirminis viešas platinimas (IPO) buvo atidėtas iki rudens, tuo pačiu metu nagrinėjant ir kitus būdus parduoti šias akcijas. Tiesioginis sandoris pasirodė patrauklesnė alternatyva tiek kainos, tiek proceso paprastumo prasme“, - sakė R. Kurlianskis.

Pasak „Aura Estate” vadovo ir savininko bei buitinės technikos ir elektronikos prekybos tinklą valdančios bendrovės „Topo centras” ir įmonės „AG Group“ akcininko Aurelijaus Rusteikos, šis įsigijimas - ilgalaikė ir perspektyvi investicija.

Jo teigimu, šis žingsnis svarbus plečiant verslą – nuo sėkmingai vystomų buitinės technikos ir nekilnojamo turto bendrovių iki drabužių, dovanų bei interjero detalių prekybos.

„Stebime sparčiai augantį mažmeninės prekybos sektorių, didėjantį vartojimą, todėl įsigydami vieno svarbiausių rinkos žaidėjų akcijų neabejojame sandorio sėkme”, - pranešime spaudai tikino A. Rusteika.

„Lėveniui“ priklauso dovanų tinklas „Dorado”, drabužių mažmenos tinklas „Imitz”, pagal frančizės sutartį veikiančios žymių prekės ženklų parduotuvės ir mados bei stiliaus namai „Gedimino 22”.

„Lėvuo“ planavo šiemet pajamas padidinti iki 49 mln. litų. Bendrovės pajamos pernai, palyginti su 2004-aisiais, išaugo 4,1 proc. iki 39,388 mln. litų, o grynasis pelnas – 13,3 proc. iki 1,051 mln. litų.

Panevėžio bendrovė buvo paskelbusi apie planus savo akcijas kotiruoti Vilniaus vertybinių popierių biržoje, o dalį arba visas valdomas akcijas parduoti per biržą planavo „MG Baltic Investment“. Šiuo metu viešai išplatinta tik 3,47 proc. „Lėvens“ akcijų.

2006 metų balandžio 28 dieną tarp didžiausių „Lėvens“ akcininkų buvo įmonės vadovas Julius Daliboga, turėjęs 21,58 proc. akcijų, taip pat Brigita Vaislevskienė ir Juozapota Šemberienė (po 10 proc.) ir Ieva Dalibogaitė (7,06 proc.).

„MG Baltic“ yra viena didžiausių Lietuvoje gamybos, prekybos, nekilnojamojo turto ir žiniasklaidos įmonių grupė. Šiuo metu koncernas valdo holdingus „MG Baltic Trade“, „MG Baltic Investment“ ir „MG Valda“. Koncerno antrinei įmonei "MG Baltic Investment" priklauso 52,46 proc. "Aprangos" akcijų.