Atgaivintos šiukšlės: diržai iš dviračio padangų ir rašikliai iš vienkartinių indų

Paroda „[ri:saikl]“
Paroda „[ri:saikl]“

Ar išmesdami daiktus nors retkarčiais pagalvojate, kad dar galėtumėte juos panaudoti? Greičiausiai taip negalvoja daugelis iš mūsų. Ir taip sąvartynuose tona po tonos kaupiasi, atrodo, iš pirmo žvilgsnio niekam nereikalingų daiktų.

Kad šiukšlės gali virsti meno kūriniais, penktadienio vakarą „Daiktų viešbutyje“ įrodė ketvirto kurso Vilniaus Dailės Akademijos (VDA) studentai. Visą mėnesį jie kartu su „Western Washington University“ industrinio dizaino dėstytoju Arūnu Ošlapu ir VDA dėstytojais Juozu Brundza ir Šarūnu Šlektavičiumi bandė reabilituoti buvusius sąvartyno gyventojus.

„Projektas vadinasi „[ir:saikl]“ ir jo tikslas – paversti šiukšles pinigais, – pasakojo A. Ošlapas į projekto pristatymą susirinkusiems žmonėms. – Šio projekto dėstytojai ne tik mokė studentus kurti daiktus, bet juos ir gaminti, paleisti į rinką ir pamėginti parduoti juos.“

Anot A. Ošlapo, studentams tai tapo naudinga patirtimi. „Jie pamatė, kaip gimsta vieno ar kito gaminio idėja ir koks laukia kelias iki pardavimo. Tai, mano nuomone, labai naudinga, ypač dabar, kai finansinė krizė, – juokėsi jis. – Galbūt kai kurie iš šių produktų taps verslo pradžia.“

Industrinio dizaino dėstytojas, visą mėnesį gyvenęs ir dėstęs Lietuvoje, tvirtino, kad VDA ketvirto kurso studentai atliko nuostabų darbą. „Su mažiau priemonių, bet išnaudodami savo protą, idėjas, inovatyvų mąstymą jie padarė daugiau, nei mano studentai Amerikoje, kurie turi visas sąlygas ir galimybes“, – tvirtino jis.

„Daiktų viešbutyje“ atidarytoje parodoje galima pamatyti 30 pačių įvairiausių daiktų, kuriuos kurdami VDA studentai, pasak A. Ošlapo, panaudojo turimas medžiagas labai išmintingai ir kūrybiškai.

Atgaivintos šiukšlės: diržai iš dviračio padangų ir rašikliai iš vienkartinių indų

Paroda „[ri:saikl]“
+8