Seimo vadovė aiškinsis, kodėl kanceliarija sunkmečiu kai kuriems darbuotojams išmokėjo premijas

I. Degutienė
I. Degutienė
  © Andrius Ufartas / Fotobankas
BNS
2009-10-26 19:36

Seimo pirmininkė Irena Degutienė aiškinsis, kodėl kanceliarija nepaisant visų išlaidų karpymo sunkmečiu kai kuriems jubiliejų minintiems darbuotojams rado lėšų premijoms.

„Blogai vertinu“, - į klausimą, kaip vertina situaciją, atsakė Seimo vadovė, tačiau kol kas sakė plačiau šiuo klausimu pasidomėti neturėjusi laiko.

„Iš tikrųjų iš žiniasklaidos sužinojau tą penktadienį, ir kanclerio šiandien per užimtumą nemačiau, rytoj aiškinsimės“, - sakė I.Degutienė.

Parlamento vadovė sako esanti nustebinta ne tik dėl to, kad rasta lėšų premijoms, bet ir dėl to, jog jos išmokėtos ne visiems jubiliatams, o tik kai kuriems.

„Pirmiausia nustebino tai, kad buvo išmokėta, ir ne visiems, kurių buvo jubiliejai. Pirmiausia šiandieninėj situacijoj, kai yra pinigų stygius, reikia kiekvieną centą taupyti. Jei tokia praktika buvo esant pakankamam finansavimui, šiandien dienai, man atrodo, jokioje institucijoj premijos negali būti išmokamos. Kitas dalykas, iš tiesų tikrai negražu ir net neetiška, jei esant šitai situacijai, vieniems išmokama, kitiems - ne“, - pirmadienį žurnalistams sakė I.Degutienė.

Nors Seimo kanceliarijos vadovybė pastaruoju metu aiškina taip drastiškai taupanti lėšas, kad labiau spaustis nėra jokių galimybių, „Lietuvos žinios“ rašo, jog papildomų pinigų čia vis dėlto randama net sunkmečiu.

Apie pusė jubiliejinius gimtadienius šiemet šventusių kanceliarijos darbuotojų buvo pasveikinti pusės atlyginimo dydžio ar didesnėmis išmokomis. Bendra tokių premijų suma gali siekti keliasdešimt tūkstančių litų. Laimingieji buvo atrinkti pagal kanceliarijos padalinių vadovų teikimus laikinajam Seimo kancleriui.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.