Konstitucijos taurė – kadenciją baigusiam LR prezidentui

Konstitucijos Taurė – kadenciją baigusiam LR Prezidentui
Konstitucijos Taurė – kadenciją baigusiam LR Prezidentui
Alfa.lt
2009-10-23 13:31

Penktadienį Konstitucijos dienai skirti renginiai pradėti penktus metus iš eilės Vilniaus universiteto Teisės fakultete vykstančiu Konstitucijos taurės įteikimu. Vilniaus universiteto Teisės fakulteto Studentų atstovybės organizuojamo apdovanojimo metu Konstitucijos taurė – vardinė Konstitucija, skirta kadenciją baigusiam Lietuvos Respublikos prezidentui Valdui Adamkui už konstitucinių vertybių puoselėjimą.

„Konstitucijos taurė visus keturis metus buvo teikiama išskirtinai už drąsą. Už drąsą ginti savo ir kitų teises. Ši Konstitucijos taurė – ne išimtis. Ji įteikiama už visų žmonių atstovavimą, jų teisių gynimą, kreipiantis į Konstitucinį Teismą“, – sakė Vilniaus universiteto Teisės fakulteto Studentų atstovybės pirmininkė Jelena Larionova.

2005 m. Vilniaus universiteto Teisės fakulteto studentai pirmą kartą Konstitucijos taure „Už indėlį į Lietuvos Respublikos Konstitucijos taikymo plėtrą“ apdovanojo vilnietę Mariją Simonovą. Ji Konstituciniame Teisme laimėjo bylą prieš valstybę dėl kompensacijų už valstybės išperkamą nekilnojamąjį turtą dydžio. 2006 m. ši taurė atiteko kaunietei Aldonai Gramauskienei su dukra Renata už laimėtą bylą prieš valstybę dėl kompensacijų už turtinės ir moralinės žalos atlyginimą po vyro ir tėvo mirties.

2007 m. apdovanoti profesoriai Viktorija Daujotytė-Pakerienė ir Edvardas Gudavičius. Jų iniciatyva Konstitucinis Teismas išaiškino ir paneigė Vyriausybės nutarimą, kuris diskriminavo humanitarinių ir socialinių mokslų atstovus. Pernai garbingas apdovanojimas įteiktas teisininkui Dariui Jušinskui. Jo iniciatyva Konstitucinis Teismas išaiškino, jog Konkursų į valstybės tarnautojo pareigas organizavimo tvarkos prieštarauja Konstitucijai ir neužtikrina Valstybės tarnybos įstatyme numatyto skaidrumo principo.

Šiemet Konstitucijos taurė buvo įteikta Teisės fakultete vykusioje konferencijoje-diskusijoje „Konstituciniai reikalavimai įstatymų leidybai“. Čia taip pat pirmą kartą ambasadorius Vytautas Antanas Dambrava savo vardo stipendijomis bei atminimo raštais už gerą mokymąsi ir puikų studijų derinimą su pilietinės visuomenės kūrimu apdovanojo III kurso studentus Aureliją Žiogaitę ir Justiną Jarusevičių.

Konstitucijos diena – jau šeštus metus Vilniaus universiteto teisininkų organizuojama šventė. Vienas pagrindinių projekto tikslų – visuomenei pristatyti LR Konstituciją kaip pagrindinį šalies įstatymą, atkreipti dėmesį ir į vis iškylančias jos taikymo problemas. Projektu skatinamas pilietinis aktyvumas, pagarba pagrindinėms žmogaus teisėms ir laisvėms.