Pedagogų profesinės sąjungos grasina streikais

Mokytojų mitingas prie seimo
Mokytojų mitingas prie seimo
  © Andrius Petrulevičius
BNS
2009-10-21 18:02

Kai kurios pedagogų profesinės sąjungos, trečiadienį mitingavusios prie vyriausybės, grasina streikais.

„Matau, kad įtampa pas juos pačius yra, jie gelbsti savo kailį ir nebežino, kaip mums padėti. Bet kalbėtis privalės – jei ne, mūsų žingsnis kitas numatytas ir eisim tuo pačiu keliu. (...) Sekantis žingsnis bus pusiau taikus, o kitas žingsnis – jau streikai“, – po susitikimo su premjeru Andriumi Kubiliumi trečiadienį žurnalistams sakė vienos iš suskilusios Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) dalių pirmininkas Aleksas Bružas.

Anot jo, su vyriausybe ketinama derėtis, bet tuo pat metu rengtis streikui. Esą streikui pritaria pakankamai pedagogų, nors kita švietimo darbuotojų profsąjungų dalis neketina imtis panašių poveikio priemonių. A.Bružas pavadino jas, tarp jų ir kitą LŠDPS, vadovaujamą Rūtos Osipavičiūtės, „nupirktomis“, ir tvirtino, kad nėra dėl ko su jomis vienytis.

„Mes pasakėme „mes padėjome jums ateiti į valdžią, premjere, po visų tų streikų ir tada jūs balsavote už pagerinimą atlyginimų sistemos, ir dabar atlyginimų neprašome. Tai dabar darykite kažką“. Jei ne, eisime tuo pačiu keliu kaip su buvusia vyriausybe, ir nežiūrint, ar pjaus mus, ar nepjaus“, – pareiškė A.Bružas.

Prie vyriausybės rūmų Vilniuje trečiadienį mitingavo pedagogų, bibliotekininkų ir medikų profsąjungos. Aplinkinę teritoriją saugojo gausios policininkų pajėgos.

Buvo protestuojama prieš valdžios sprendimus, kuriuos pačios profsąjungos apibūdino kaip švietimo sistemos ir mokytojo autoriteto žlugdymą, nesiskaitymą su medikais ir pacientais, bibliotekininkų skurdinimą. Buvo pareikštas nepasitenkinimas socialinio dialogo trūkumu.

Vėliau profsąjungų atstovai patraukė į vyriausybę susitikti su premjeru Andriumi Kubiliumi. Po susitikimo pastarasis žurnalistams sakė, kad švietimo ir kultūros darbuotojams valdžia taikė nuolaidas, tačiau šios esą tai suprato priešingai ir ėmė „kelti emocijas“.

Anot jo, su geresnio socialinio dialogo reikalaujančiomis pedagogų profsąjungomis valdžiai sunku bendrauti, kadangi jos neišsitenka prie vieno stalo. Derėtis kartu nesutinka dvi suskilusios LŠDPS dalys ir vieną ar kitą pusę palaikančios profsąjungos. A.Kubilius tikino, kad profsąjungoms vyriausybės durys „visada atviros“.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.