Nausėdaitė VPK pirmininkės kėdę keičia į darbą advokatų kontoroje

Kalendorius
Kalendorius
  © „Lietuvos žinios“
Alfa.lt
2009-10-20 09:50

Vertybinių popierių komisijos (VPK) pirmininkė Vilija Nausėdaitė pateikė prašymą LR prezidentei atleisti ją iš pareigų nuo šių metų lapkričio 6 d.

„Po devynerių metų darbo įvairiose pozicijose VPK atėjo laikas keisti veiklos pobūdį ir išbandyti jėgas kitur, – sakė Vilija Nausėdaitė. – Kolegoms linkiu ryžto ir entuziazmo tęsti pradėtas iniciatyvas, ypač pensijų fondų veikloje, siekiant padaryti pensijų kaupimą saugesnį ir pigesnį, ką įgyvendinti gali būti nelengva. Vertybinių popierių komisijai linkiu ir toliau siekti būti modernia valstybės institucija, aktyviai ginančia investuotojų interesus ir puoselėjančia vertybes bei atsakomybę finansų sektoriuje.“

V. Nausėdaitė VPK nariams yra pateikusi Viešųjų ir privačiųjų interesų derinimo valstybės tarnyboje įstatymo numatytą pranešimą, jog priėmė darbo pasiūlymą iš advokatų kontoros ir nusišalino nuo visų klausimų ir reikalų, su kuriais ši kontora iki jos atleidimo tiesiogiai ar netiesiogiai susijusi, sprendimo.

Vertybinių popierių komisijos pirmininką skiria ir atleidžia Lietuvos Respublikos Seimas LR prezidento teikimu. Tas pats asmuo į šias pareigas gali būti skiriamas ne daugiau kaip dvi penkerių metų kadencijas iš eilės. V. Nausėdaitės pirmoji kadencija baigtųsi kitų metų birželį.

Iš pareigų nuo lapkričio 6 d. pasitraukianti Vertybinių popierių komisijos (VPK) pirmininkė Vilija Nausėdaitė dirbs advokatų kontoroje „Sutkienė, Pilkauskas ir partneriai“.

Pasak „Sutkienė, Pilkauskas ir partneriai“ vadovaujančios partnerės Eugenijos Sutkienės, V. Nausėdaitės patirtis neleidžia abejoti, jog jos prisijungimas dar labiau sustiprins advokatų kontoros komandą.