Ramanausko grupės vokalistė Giedrė – LNK „Muzikos akademijoje“

Giedrė Rimšaitė
Giedrė Rimšaitė
  © LNK
LNK
2009-10-19 16:50

Prie LNK „Muzikos akademijos“ dalyvių prisijungė Algio Ramanausko Greitai alternatyvios muzikos grupės SSG narė ir žymių dainininkų pritariančioji vokalistė Giedrė Rimšaitė.

25-erių vilnietė ketverius metus dainuoja didžiosios scenos šešėlyje, už dainininkų Manto Jankavičiaus, Jurgos Šeduikytės, grupės „Skamp“, taip pat ją galima pamatyti muzikiniuose „Tabami“ projektuose. „Į šį šou einu todėl, kad noriu įgyti solinio dainavimo patirties. Būti pritariančiąja vokaliste ir pagrindine dainininke – du skirtingi dalykai...“, - sako džiazo vokalą Muzikos akademijoje baigusi Giedrė.

Be kita ko, ji dar dainuoja ir Algio Ramanausko Greitai grupėje SSG (Svastikos Sukitės Greitai). „Nuo pat paauglystės myliu alternatyvią muziką, todėl ši grupė man labai patinka“, - sako Giedrė.

„Devynios ryto – aš vėl biure. <...> Jis sėdi šalia, regi mano sijoną ir gręžia akim man šlaunies šoną - stebi mane, kaip koksai voras“, - dainuoja Giedrė SSG.

Snobiškoje ir chuliganiškoje džiazo ir roko grupėje su socialiai aktyviais tekstais Giedrę galima pamatyti dainuojant ir apie runkelius, ir apie „Audi 100“, ir dar apie kai ką, ko juodojo humoro stokojantys klausytojai gal ir nesuprastų.

Tačiau „Muzikos akademijos“ scenoje keiksmažodžių ir pasakojimų, kaip atbėgo kariūnai ir sušaudė vieną žymų politiką, negirdėsime. „Nebent per repeticijas“ – juokiasi šou naujokė.

Giedrė ne tik dainuoja, bet ir moko to vaikus dviejose muzikos mokyklose. Nuo šiol ji pati taps mokine – ir ją vertins nebūtinai muzikos profesionalai, pavyzdžiui, Mindaugas Stasiulis. „Nemuzikantų pastabos yra labai svarbios. Svarbiausia yra pasirodymo emocija. Juk ir populiariausi pasaulio dainininkai kartais padainuoja pro šalį, bet iš jų turi sklisti tokia energija, kad niekas nesuprastų ir nesigilintų – nusidainavo, nenusidainavo... Stasiulis būtent ir vertina emociją“, - svarsto dainininkė.

Giedrę pažįstantys žmonės – apie ją:

Dainininkas Mantas Jankavičius: „Su Giedre susipažinome prieš šešerius metus, k artu studijavome Muzikos akademijoje, o dabar ji – mano grupės pritariančioji vokalistė, taip pat kartu dirbame „Tabami“ projektuose. Giedrė – labai gera, šilta, rami ir atsakinga. Visas užduotis atlieka puikiai. Televizinėje Muzikos akademijoje jai linkiu tapti tuo, kuo ji ir nori tapti – atlikėja, žvaigžde, ta, kuri turi daro įtaką klausytojams...“.

Muzikantas, „skampas“ Viktoras Diawara: „O, Giedrė! Labai mielas žmogutis. Muzikai ji atiduoda 100 procentų savęs, gali dirbt ir užsidegti vien nuo idėjos. „Tabami“ projektams, kuriuose dainuoja solo ir pritariančiąsias partijas, pasiruošia iki galo. Yra preciziška ir disciplinuota. Nėra ko prikišti. „Muzikos akademijoje“ jai linkiu pasitikėti savimi nepaisant to, palaikys ar nepalaikys jos žiūrovai. Nors turėtų palaikyti – ji išties gerai varo!”.

Dainininkė, pernykštės „Muzikos akademijos“ dalyvė Baiba Skurstenė: „Giedrė visada padės, jei tik reikės. Nors ji yra labai užimta, ne sykį ir ne du mane pavadavo muzikos mokykloje mokant vaikus. Jei tik kur reikia papildomo vokalo – ji taip pat niekada neatsisakys. Ja galima pasikliauti, už tai ją ir vertinu. „Muzikos akademijoje“ Giedrei linkiu, kad parodytų viską, ką gali“.

Kolega iš grupės SSG Algis Ramanauskas Greitai: „Į grupę SSG Giedrę dainuoti pakviečiau prieš metus. Ji – darbšti, miela ir faina. Faina - be kabučių, aišku. „Muzikos akademijoje“ linkiu jai laimėti“.