Jaunimas kviečia kurti verslą

Jaunimo iniciatyva Verslauk
Jaunimo iniciatyva Verslauk
Alfa.lt
2009-10-15 16:22

Piniginis prizas ir galimybė sėdėti minkštoje ir patogioje įmonės vadovo kėdėje. Viskas, ko reikia, – tai originali, įdomi ir inovatyvi verslo idėja.

Jaunimo organizacija „Jaunimo iniciatyva“ jau penktus metus iš eilės kviečia 18–29 metų verslius ir talentingus jaunuolius iš visos Lietuvos kurti savo verslą, pristatyti savo verslo planus ir dalyvauti projekte „Verslauk!“ Šie metai ypatingi, nes tik krizės laikotarpiu gimsta didžiosios įmonės, tad norime padrąsinti jaunuolius nenumarinti originalių verslo planų ir greičiau imtis veiklos dalyvaujant projekte, skirtame verslumui ugdyti, sėkmingai integracijai į darbo rinką, naujoms darbo vietų kurti bei emigracijai stabdyti.

Velomobiliai, mobiliosios pirtelės, finansinės konsultacijos, kaip kompiuterinėje bazėje panaudoti nelicencijuojamas programas, – tai ankstesnių metų nugalėtojų įgyvendintos idėjos, dabar džiuginančios visus Lietuvos gyventojus ir svečius. Per ketverius metus projekte įsikūrė daugiau nei 40 naujų įmonių visoje Lietuvoje bei buvo sukurta beveik 100 naujų darbo vietų. Apie tai, kaip sekasi jau įsikūrusiems verslininkams, galite paskaityti projekto tinklalapyje.

„Tyrimais nustatyta, kad jauni žmonės turi idėjų ir nori pradėti verslą, tačiau labai maža dalis tam ryžtasi. Ko pritrūksta? Pirmiausia žinių ir patirties, antra – pinigų, trečia – veikia psichologinis veiksnys: vis bijoma, kad nepasiseks. Šiuo projektu stengiamasi pašalinti visus šiuos trikdžius“, – teigė vienas projekto idėjos autorių, įmonės „Vadybos pokyčių konsultavimas“ vadovas, Vytautas Gaidamavičius.

Geriausių verslo idėjų autoriams žadami ne tik profesionalūs mokymai, seminarai temomis, kaip sukurti patrauklų verslo planą, kaip planuoti savo laiką, kaip formuoti darbinę komandą, tačiau ir piniginės dotacijos. Taip pat dalyviai išgirs ir patyrusių bei puikiai savo veiklą plėtojančių verslininkų sėkmės istorijas, galės gauti daugybę patarimų.

Taip pat verta pastebėti, jog į jaunas įmones investuojamas lietuviškas privatus kapitalas. Projektą remia lietuviškos privačios kompanijos, tačiau prisideda ir paprasti dirbantys piliečiai, kurie šiemet iki gegužės 1 dienos paskyrė 2 proc. nuo pajamų mokesčio, o šie pinigai reinvestuojami į jaunas perspektyvias idėjas.

Tiems, kurie iš tikrųjų nori paversti realybe savo verslą, patartina nesnausti. Organizatoriai ragina pasidomėti, ko labiausiai trūksta ir reikia patiems dalyviams, jų draugams, aplinkiniams ir artimiems žmonėms, miestui. Užregistruoti savo idėją projekte reikėtų iki spalio 21 dienos adresu www.verslauk.lt apibrėžiant savo verslą, būsimus klientus ir pabrėžiant, kodėl idėją būtina paremti. Jau turintiems verslo idėją patartina jos neatsisakyti, o dar labiau plėtoti, brandinti, tobulinti ir pristatyti. Taip pat net ir prasidėjus projektui yra kviečiami verslininkai prisidėti prie projekto tiek savo žiniomis, patirtimi, tiek finansiškai paremiant perspektyvias verslo idėjas.

Nepatekusieji į laimėtojų sąrašą dalyviai nesijaučia pralaimėję. Jaunieji verslininkai tvirtina, jog kartais svarbiau ne pinigai, o įgytos žinios, padrąsinimas, nauja patirtis. Ankstesnių metų dalyviai teigė ir tai, jog idėja turi būti pateikta kuo paprasčiau, kad ir kaimo močiutė suprastų. Juk paprastume tobulumas.

Bijančius dėl idėjų konfidencialumo projekto organizatoriai ramina tuo, kad su jomis susipažins tik nedidelis skaičius kompetentingų vertintojų, sudarytų iš verslininkų, universitetų dėstytojų ir verslo konsultantų.

Tad visi norintys tapti jaunaisiais verslininkais raginami stebėti renginio reklamą su šūkiu „Verslauk!“ mieste, televizijoje ar savo mokymosi įstaigoje, sekti pateiktą informaciją ir dalyvauti projekte.