Futbolininkai nori, kad Couceiro liktų rinktinės treneriu

Jose Couceiro (kairėje) ir Lietuvos rinktinės futbolininkai
Jose Couceiro (kairėje) ir Lietuvos rinktinės futbolininkai
  © SCANPIX

Portugalas Jose Couceiro – aukščiausio lygio treneris, kuris kada nors vadovavo Lietuvos futbolo rinktinei.

Taip pareiškė rinktinės ir Maskvos CSKA saugas Deividas Šemberas. Su jo nuomone sutiko dar dvi ryškiausios Lietuvos futbolo rinktinės žvaigždės: Tomas Danilevičius ir Marius Stankevičius.

Pirmadienį surengtoje spaudos konferencijoje futbolininkai žarstė pagyras treneriui iš Portugalijos ir pabrėžė, kad kritika dėl pralaimėjimų turi būti skiriama ne jam.

„Turime labai gerą trenerį, – tikino T. Danilevičius. – Tai vienas stipriausių specialistų, kuriuos Lietuva kada nors turėjo. Jei jis liktų rinktinėje, galėtume kelti sau aukštesnius tikslus“.

Lietuvos rinktinė pralaimėjo penkis pastaruosius oficialius susitikimus, dėl to kritikos strėlės skrido į J. Couceiro pusę. Lietuvos futbolo federacijos (LFF) sutartis su portugalu galioja iki šių metų pabaigos, todėl neaišku, ar abi pusės bendradarbiaus ateityje.

„Tai profesionalus specialistas, kuris žino, ko nori, – patikino italų komandai Genujos „Sampdoria“ atstovaujantis M. Stankevičius. – Jis kelia rinktinės lygį. Jei jis liktų, manau, ateityje galėtume daug pasiekti“.

Daugiausiai kritikos J. Couceiro sulaukė po rugsėjo mėnesį pralaimėtų pasaulio čempionato atrankos rungtynių Farerų salų rinktinei.

„Jį dėl to pralaimėjimo kaltinti reikia mažiausiai, – teigė D. Šemberas. – Mes, žaidėjai, tokias rungtynes turėtume laimėti be trenerio. Skaudu girdėti ar skaityti, kai kritika liejasi į trenerio pusę. Tai puikus profesionalas. Jis mus moko žaisti futbolo – to kiti treneriai nedarė. Norėčiau, kad jis toliau vadovautų rinktinei, nes galėtų jai duoti daug gero“.

Spaudos konferencijoje treneris iš Portugalijos nedalyvavo.

Lietuvos rinktinių direktorius Robertas Tautkus pareiškė, kad J. Couceiro apie savo ateitį pagalvos po paskutinių pasaulio čempionato atrankos rungtynių su Serbija. Mačas Marijampolėje vyks trečiadienį.

„Gal po rungtynių paaiškės trenerio nuotaikos, žinosime, ar jis norės likti rinktinėje, – sakė R. Tautkus. – Jis turi sutartį, o mes lapkričio mėnesį planuojame draugiškas rungtynes“.

J. Couceiro lietuviams vadovavo per 14 oficialių ir draugiškų dvikovų. Portugalas padėjo rinktinei iškovoti 5 pergales bei 3 kartus sužaisti lygiosiomis. 6 dvikovas lietuviai pralaimėjo.