Dvigubas genocidas

S.Alperavičius
S.Alperavičius
  © Andrius Petrulevičius

Pastarosiomis dienomis kai kuriose masinės informacijos priemonėse buvo paskelbti atsiliepimai apie mano Molotovo–Ribentropo pakto vertinimą.

Aš apgailestauju, kad eilinį kartą mėginama sužaisti taip vadinama žydų korta, kiršinant lietuvius ir žydus – Lietuvos piliečius. Smerkiu mėginimus atgaivinti taip vadinamas „dvigubo genocido“ arba „simetrijos“ teorijas. Esu įsitikinęs, kad jeigu ne antihitlerinės koalicijos pergalė Antrajame pasauliniame kare, ne tik žydų, bet ir daugelio kitų tautų bei valstybių likimas būtų kitoks. Aš dar kartą noriu pabrėžti, kad holokaustas Lietuvoje buvo didžiulė ne tik žydų, bet ir Lietuvos tragedija.

reklama

Nedviprasmiškai noriu pasakyti, kad tiek Hitleris, tiek Stalinas vadovavo nusikalstamiems režimams, atsakingiems už milijonų nekaltų žmonių prarastas gyvybes, šimtus tūkstančius nekaltai ištremtų Lietuvos žmonių, tarp jų ir žydų. Lietuvos žydų bendruomenė smerkia bet kokias pastangas sumenkinti tiek fašistinio, tiek stalinistinio režimo nusikaltimus. LŽB laikosi nuomonės, kad Molotovo–Ribentropo paktas sudarė pagrindines sąlygas Lietuvos nepriklausomybės praradimui bei atvėrė kelią fašistinio režimo ir jo rėmėjų vykdytiems žydų genocido nusikaltimams.