Ukraina žada netaikyti muitų ir tiekti elektrą

Viktoras Juščenko
Viktoras Juščenko
  © Vytenis Petrošius
Alfa.lt
2009-09-23 21:19

Ukrainos vadovas užtikrino, jog jo šalis netaikys muitų lietuviškoms prekėms bei tieks trūkstamą elektros energiją po IAE uždarymo.

Jungtinių Tautų (JT) Generalinės Asamblėjos darbe dalyvaujanti Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko dvišalio pokalbio su Ukrainos prezidentu Viktoru Juščenka, pranešė Prezidento spaudos tarnyba.

Valandą trukusio pokalbio metu buvo aptarti valstybių dvišaliai santykiai, Ukrainos euroatlantinės integracijos eiga.

Lietuvos vadovė pabrėžė, kad Ukrainos planai taikyti muitus kai kurioms prekėms iš Europos Sąjungos pažeidžia ne tik Lietuvos, bet ir kitų ES šalių interesus, taip pat prieštarauja Pasaulinės prekybos organizacijos, kurios nare yra Ukraina, nuostatoms.

Tokia politika, pasak D.Grybauskaitės, apsunkina Ukrainos galimybę pasirašyti išplėstinę laisvos prekybos sutartį su ES. Ukrainos Prezidentas V. Juščenka patikino, jog anksčiau taikyti muitai jau atšaukti, o naujų nuspręsta nebeįvedinėti.

Lietuvos Prezidentei pabrėžus bendradarbiavimo elektros energijos tiekimo srityje svarbą, Ukrainos vadovas užtikrino, jog Ukraina galės pateikti Lietuvai trūkstamą elektros energijos kiekį po Ignalinos atominės jėgainės uždarymo per Baltarusiją.

Ukraina, pasak V. Juščenkos, pasirengusi pasirašyti konkrečias sutartis dėl elektros energijos kiekių.

D. Grybauskaitė susitikime pabrėžė, kad Lietuva palaiko Ukrainos euroatlantinės integracijos siekius. Tačiau Lietuvos vadovė atkreipė dėmesį, kad Ukraina turi atlikti tiek ES, tiek NATO nurodytus namų darbus ir gilinti bendradarbiavimą su šiomis organizacijomis.