Skaitytojo tema: Vilniaus oro uoste – karinis JAV lėktuvas

Karinis JAV lėktuvas Vilniaus oro uoste
Karinis JAV lėktuvas Vilniaus oro uoste

Vakar Vilniaus oro uoste buvo nutūpęs unikalus Amerikos karinio transporto lėktuvas. Jį užfiksavo vienas Alfa.lt skaitytojas.

„Tai C-17, pats naujausias Amerikos karinio transporto lėktuvas. Gali būti, kad jis pasiruošęs skraidinti krovinius į Afganistaną“, – sakė karine technika besidominantis politikos apžvalgininkas Audrius Bačiulis.

Pasak jo, pernai lapkričio 18 d. nuo konvejerio paleistas „Boeing C-17 Globemaster III s/n: 07-1780“ priklauso JAV Karinių oro pajėgų Karinio transporto aviacijos 437 Oro transporto sparnui, kuris yra dislokuotas Charlestono aviacijos bazėje. 2006 metais 437-as Oro transporto sparnas suformavo 2-ąją Ekspedicinę karinio oro transporto eskadrilę, kuri yra tiesiogiai pavaldi JAV Centrinei vadavietei ir aptarnauja Iraką ir Afganistaną.

Lietuvos kariuomenės vado atstovas spaudai kapitonas Balkus Alfa.lt informavo, kad vakar atskridęs lėktuvas jau paliko Lietuvą. „Jo skrydis su Lietuvos kariuomene nieko bendro neturi, leidimą leistis Vilniaus oro uoste jam išdavė Užsienio reikalų ministerija“, - informavo kapitonas. Jis teigia, kad kariuomenė „nežino“, nei kokiu tikslu šis lėktuvas buvo čia atskridęs, nei kokia kryptimi išskrido.

Užsienio reikalų ministerijos atstovas spaudai Rolandas Kačinskas Alfa.lt sakė, kad URM diplomatiniais kanalais gavo prašymą, kad būtų išduotas leidimas leistis šiam lėktuvui. „Bet apie jo nusileidimo motyvus informuosime, kai tik gausime visą informaciją“, - pažadėjo URM atstovas.

Civilinės aviacijos administracijos vadovas Kęstutis Auryla Alfa.lt informavo, kad kariniai lėktuvai - ne jų kompentencijoje. „Paprastai leidimai kilti ar leistis kariniams lėktuvams išduodami nesilaikant bendros tvarkos., Juos, priklausomai nuo kompetencijos, išduoda Krašto apsaugos arba Užsienio reikalų ministerijos“, - sakė K.Auryla.

Alfa.lt žiniomis, šis lėktuvas rugsėjo 12 d. buvo pastebėtas Ramsteino oro bazėje, Vokietijoje.

Naujausios modifikacijos C-17 lėktuvai „77180“ yra aprūpinti palydovinėmis ryšio sistemomis, aviacijos elektronika ir naktinio matymo sistemomis, kurios leidžia skristi bei pakrauti ir iškrauti krovinius tamsoje.

Iš viso JAV oro pajėgose yra 51 tokio modelio lėktuvas. Šie lėktuvai buvo naudojami humanitarinėse misijose JAV po uraganų Kartina ir Rita, išlaisvinant amerikiečius įkaitus Kolumbijoje, taip pat operacijose Irake.

Pirmasis C-17 modelis buvo sukurtas 1993 metais.

Alfa.lt primena, kad savo naujieną arba nuotrauką galite atsiųsti ČIA