Seimas balsuos dėl Valinsko atleidimo iš Seimo pirmininko pareigų

Arūnas Valinskas
Arūnas Valinskas
  © Tomas Vinickas
BNS
2009-09-15 09:11

Seimas antradienį slaptu balsavimu nuspręs, ar atleisti Seimo pirmininką, Tautos prisikėlimo partijos (TPP) lyderį Arūną Valinską iš pareigų.

Nutarimo projektą „Dėl Arūno Valinsko atleidimo iš Seimo pirmininko pareigų“ planuojama pateikti antradienio rytiniame plenariniame posėdyje, iškart po vidurdienio.

Seimo Statutas numato, kad diskusijoje dėl Seimo pareigūno atleidimo pirmiausia kalba atleidimo iniciatorių atstovas (iki 10 minučių), po to pareigūnas, kurio atleidimo klausimas svarstomas (iki 30 minučių). Pastarajam skiriama dar iki 30 minučių atsakyti į klausimus.

Tuomet Seimas slaptu balsavimu apsispręs dėl A.Valinsko galimybių likti Seimo pirmininko poste. A.Valinskas bus atstatydintas, jei to reikalaus ne mažiau kaip pusė, t.y. 71 iš 141 Seimo narių. Jei TPP vadovas išlaikytų Seimo pirmininko postą, šią sesiją pasitikėjimo juo klausimas daugiau negalės būti keliamas.

Praėjusį ketvirtadienį, Seimo rudens sesijos pirmajame posėdyje buvo paskelbtas 31 Seimo nario pasirašytas pareiškimas dėl nepasitikėjimo A.Valinsku.

Savo sprendimą grįsdami spaudoje pasirodžiusiomis nuotraukomis, jų teigimu, fiksuojančiomis „Seimo pirmininko susitikimus su nusikalstamų organizuotų grupuočių aplinkos žmonėmis“ bei „Seimo narių pateikta informacija apie galimus Seimo pirmininko kriminalinius ryšius su nusikalstamomis struktūromis“, grupė parlamentarų siūlo atleisti A.Valinską iš parlamento vadovo posto.

„Tokiu savo elgesiu A.Valinskas daro žalą visai Lietuvos politinei sistemai, menkina piliečių pasitikėjimą valstybe, jos institucijomis, žemina Seimo kaip institucijos ir įstatymų leidžiamosios valdžios vardą ir autoritetą“, - rašoma pareiškime ir siūloma, „siekiant užkirsti kelią Seimo vardo žeminimui“ atleisti jį iš pareigų.

TPP lyderis per Lietuvos televizijos laidą „Teisė žinoti“ yra užsiminęs, kad po jam palankaus balsavimo jis pats gali pasitraukti iš pareigų.

Seimo pirmininkas pastaruoju metu priverstas aiškintis dėl savo ryšių su Kauno nusikalstamai „daktarų“ grupuotei priskiriamu Rolandu Michalskiu, pravarde Micha. Parlamento vadovo reputacijai taip pat pakenkė ginčai jo vadovaujamos valdančiosios Tautos prisikėlimo partijos viduje. Generalinė prokuratūra atlieka ikiteisminį tyrimą dėl galimo parašų klastojimo A.Valinsko rinkimų štabe per prezidento rinkimus.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.