Vyriausybė sunerimo: Adamkui priklauso mažesnė pensija nei Brazauskui

Valdas Adamkus, Algirdas Brazauskas
Valdas Adamkus, Algirdas Brazauskas
  © Vytenis Petrošius
Andrius Sytas | Alfa.lt
2009-09-14 13:30

Prezidentų Valdo Adamkaus ir Algirdo Brazausko rentos turėtų skirtis keliais šimtais litų – V. Adamkui priklauso mažiau nei A. Brazauskui, konstatavo Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.

Vyriausybė šiuo metu turi nustatyti rentą kadenciją baigusiam V. Adamkui. Pagal įstatymą prezidentui yra iki gyvos galvos mokama pusė prezidento atlyginimo. Tad šiuo metu yra apie 13 tūkst. litų.

„Mums liko neaišku, kodėl prezidentui V. Adamkui renta suskaičiuojama mažesnė nei prezidentui A. Brazauskui. Matyt, įrašysime, kad neturi būti tokio skirtumo, nors pagal galiojančią tvarką taip suskaičiuojama“, – sakė premjeras A. Kubilius.

Šį klausimą pirmadienį sprendusi vyriausybė nutarė siūlyti rengti įstatymų pataisą, kad prezidentų rentos nesiskirtų, po posėdžio sakė socialinės apsaugos ir darbo ministras Donatas Jankauskas.

Jis negalėjo pasakyti, ar vienodinant rentas V. Adamkui priklausančios pajamos bus didinamos, ar A. Brazauskui – mažinamos.

„Šiandien nutarta įpareigoti ministeriją parengti įstatymų pakeitimus, kurie numatytų įstatymuose situaciją, kad prezidento renta visą laiką būtų vienoda, nepriklausomai nuo to, kokiu laikotarpiu apskaičiuojama ir skiriama“, – sakė D. Jankauskas.

Prezidento rentas vyriausybė ketina nustatyti šią savaitę.

1998-aisiais prezidentauti baigusio A. Brazausko renta skaičiuojama nuo vidutinio darbo užmokesčio – taip, kaip jo buvo skaičiuojama prezidento alga.

O liepą rūmus S. Daukanto aikštėje palikusiam V. Adamkui renta skiriama pagal dabartinę prezidento algos skyrimo tvarką, t. y. skaičiuojama nuo vadinamojo bazinio dydžio. Pagal pastarąjį atlyginimai nustatomi visiems politikams, taip pat valdininkams, teisėjams.

Nušalintam prezidentui Rolandui Paksui renta nėra skiriama.