Prezidentė neatskleidžia, kam naudoja reprezentacines lėšas

D. Grybauskaitė
D. Grybauskaitė
  © Fotobankas
BNS
2009-08-24 10:00

Prezidentė Dalia Grybauskaitė nelinkusi detalizuoti, kam naudoja kiekvieną mėnesį reprezentacijai skiriamus kelis tūkstančius litų. „Vilniaus diena“ informuoja, kad įstatymas neįpareigoja valstybės vadovo atsiskaityti, kaip panaudojamos šios lėšos, todėl jas iš esmės galima vadinti nemenku priedu prie prezidento atlyginimo, kurio, kaip žinoma, D.Grybauskaitė ima tik pusę.

Prezidento įstatymo 14 straipsnyje išdėstyta, koks yra šalies lyderio valstybinis aprūpinimas. Be kita ko, nustatyta, kad valstybės vadovui priklauso „25 proc. Respublikos Prezidento mėnesinio darbo užmokesčio neatsiskaitytinai kas mėnesį“.

Ketvirtadalis prezidento sudaro daugiau kaip 6 tūkst. litų per mėnesį. Tiesa, už liepą D.Grybauskaitei reprezentacijai išmokėta kiek mažiau – beveik 4,5 tūkst. litų. Mat Prezidentė dirba nuo liepos 12-osios, kai prisiekė ir pradėjo eiti savo pareigas. Jai ir atlyginimas už liepą buvo maždaug trečdaliu mažesnis, nei būtų už visą darbo mėnesį.

Nuo reprezentacijai skirtų lėšų nenuskaičiuojami jokie mokesčiai, todėl išmokama tiek, kiek suskaičiuojama.

Prezidentės atstovas spaudai Linas Balsys dienraštį informavo, kad valstybės vadovė nėra atsisakiusi reprezentacijai skirtų lėšų. Už liepą jos išmokėtos, siekė 4453 litus.

Už liepą D.Grybauskaitei buvo apskaičiuota beveik 18 tūkst. litų alga, į rankas valstybės vadovei priklausytų 13,5 tūkst. litų. Tačiau prezidentė yra nusprendusi imti tik pusę savo algos, todėl jai už liepą pervesti 6768 litai. Likusi suma grąžinta į valstybės biudžetą.

Tad už liepą valstybės vadovė iš viso gavo 11 221 litą algos ir reprezentacijai skirtų lėšų.

Už rugpjūtį Prezidentė gaus daugiau: pusė jos algos sudarys apie 9400 litų, reprezentacijai skirtų lėšų priklausys 6187 litai. Tad iš viso maždaug 15,5 tūkst. litų.

Be to, D.Grybauskaitei, kaip buvusiai Europos Komisijos narei, trejus metus kas mėnesį priklauso pusės komisarui priklausančio atlyginimo suma – apie 27 tūkst. litų.

Įstatymas numato, kad reprezentacijai skirtas lėšas valstybės vadovas naudoja neatsiskaitytinai.

„Šias lėšas prezidentė naudoja tiksliai taip, kaip numato Prezidento įstatymas“, – sakė valstybės vadovės atstovas spaudai Linas Balsys nedetalizuodamas, paklaustas, kam konkrečiai tie pinigai leidžiami, kas už juos įsigyta.

Prezidento įstatymas numato, kad 25 proc. mėnesio atlyginimo turėtų būti skiriama „atstovavimo išlaidoms šalies viduje ir lankantis užsienio valstybėse“.

Kadenciją baigęs prezidentas Valdas Adamkus taip pat neatsiskaitinėjo, kam leido jam mokėtus reprezentacijai skirtus pinigus.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.