Rusijos žiniasklaida stengiasi Lietuvą įvelti į prekybos karą

Uždarytas didžiausias pasienio punktas tarp Baltarusijos ir Lenkijos. 2008-01-27
Uždarytas didžiausias pasienio punktas tarp Baltarusijos ir Lenkijos. 2008-01-27
© SCANPIX
BNS
2009-08-13 21:04

Lietuvos užsienio reikalų ministras Vygaudas Ušackas tvirtina, kad mūsų šalį stengiamasi įvelti į prekybos karą.

„Mes matome, kad Rusijos žiniasklaida, pagal užsakymą ar ne, stengiasi įvelti mus į ekonominės prekybos karą. Nemanau, kad mes turėtume šokti pagal jų muziką. Turėtume elgtis solidžiai, argumentuotai ir oriai“, - ketvirtadienį per Lietuvos televizijos laidą „Šiandien“ sakė ministras.

Taip jis komentavo Rusijos žiniasklaidos pranešimus apie neva pradėtą pieno karą, Lietuvos vežėjų problemas Latvijos ir Rusijos pasienyje.

Rusijos sprendimą neleisti laikinai į šalį importuoti keturių Lietuvos pieno perdirbimo įmonių produkcijos šios šalies žiniasklaida pavadino pieno karu.

Komentuodamas ketvirtadienį vykusias Lietuvos ir Rusijos muitinių atstovų derybas V.Ušackas pasidžiaugė, kad pavyko rasti kompromisą dėl mūsų šalies vežėjų tikrinimo pasienyje.

Rusijos muitinės pareigūnai pažadėjo sušvelninti muitinės procedūras Lietuvos vežėjams mainais į 29 Lietuvos įmonių, kurios kaltinamos nuolatiniais pažeidimais, veiklos apribojimą vežant krovinius į Rusiją.

„Tikimės, kad Rusija laikysis savo pažadų. Kada tai įvyks, priklausys irgi nuo Rusijos, ir pagal tai mes vertinsime jos kaip šalies patikimumą“, - teigė ministras.

Vežėjams jis siūlė dar kurį laiką apsiginkluoti kantrybe, kol eilės pasienyje sumažės. V.Ušackas vylėsi, kad „per kelias dienas matysime aiškią pažangą“.

Dėl sugriežtintų muitinės procedūrų keli šimtai Lietuvos krovininių automobilių jau antrą savaitę yra įstrigę Latvijos ir Rusijos pasienyje.

Trečiadienį eilė siekė daugiau nei 20 kilometrų.