Neįprastų žiemos atsargų mėgėjams

Uogienių stiklainiai
Uogienių stiklainiai
  © Photos.com
„Savaitė“
2009-08-10 08:00

Erškėtuogių uogienė

1 kg erškėtuogių, 1 kg cukraus, 3 stiklinės vandens, 1 citrinos sultys.

Erškėtuoges nuplaukite, perrinkite, išvalykite sėklas, nupjaustykite uodegėles. Uogas užpilkite verdančiu vandeniu, palaikykite 2 min. ir vandenį nupilkite. Iš cukraus ir vandens išvirkite sirupą, sudėkite uogas, supilkite citrinos sultis ir virkite ant mažos ugnies, kol uogos nusės į dugną. Uogas išgriebkite ir sudėkite į iškaitintus stiklainius. Sirupą dar pavirkite, perkoškite ir karštą užpilkite ant uogų. Stiklainius užsukite.

Erškėtuogių uogienė su spanguolėmis

1 kg erškėtuogių, 300 g spanguolių, 2 kg cukraus, 1 stiklinė vandens.

Neprinokusias, bet jau paraudusias erškėtuoges nuplaukite, išimkite sėklas, išvalykite pūkelius ir išplaukite. Tada 2 min. blanširuokite verdančiame vandenyje. Perrinktas, nuplautas ir nusausintas spanguoles blanširuokite 3–4 min. Iš cukraus ir vandens išvirkite sirupą ir į jį sudėkite blanširuotas ir gerai nuvarvintas uogas (erškėtuoges ir spanguoles). Palaikykite vėsioje vietoje 3–4 val. ir po to virkite, kol sutirštės.

Erškėtuogių tyrė be cukraus

1 kg išvalytų erškėtuogių, 0,5 l vandens.

Prinokusias uogas išvalykite ir išplaukite. Užpilkite vandeniu ir kaitinkite uždengtame puode apie 20 min., kol uogos suminkštės. Tada masę pertrinkite per tinklelį ir pavirkite 10 min. išpilstykite į iškaitintus nedidelius indelius, sandariai uždarykite.

Erškėtuogių marmeladas su medumi

1 kg erškėtuogių tyrės, 0,7 kg medaus.

Nuplautas erškėtuoges perpjaukite per pusę, pašalinkite sėklas ir gerai išplaukite. Tada uogas užpilkite verdančiu vandeniu ir virkite, kol suminkštės. Vandenį nupilkite, o uogas sumalkite mėsmale, kad būtų kuo vientisesnė masė. Šią tyrę sumaišykite su medumi ir virkite nuolat maišydami, kol ims tirštėti. Karštą marmeladą išpilstykite į iškaitintus stiklainius ir užsukite.

Erškėtuogių kompotas su šaltalankiais

1 kg erškėtuogių, 100 g šaltalankių, 500 g cukraus, 1 stiklinė vandens.

Nuplautas erškėtuoges perpjaukite per pusę, išimkite sėklas, išvalykite pūkelius, gerai išplaukite ir nuvarvinkite. Perrinkite ir išplaukite šaltalankius. Uogas sluoksniais sudėkite į stiklainius. Juos sustatykite į pašildytą vandenį, užpilkite verdančiu cukraus sirupu ir kaitinkite 85ºC temperatūroje 1 l stiklainius 15 min.

Sedulų uogienė

1 kg sedulų, 1,5 kg cukraus, 0,5 l vandens, 3 g citrinų rūgšties.

Iš stambių, gerai prinokusių sedulų išimkite kauliukus, sudėkite į marlinį maišelį ir blanširuokite verdančiame vandenyje 1 min., po to iškart merkite į šaltą vandenį. Taip pakartokite 3 kartus, kol vaisiai neteks aitraus skonio. Tada sedulas sudėkite į karštą cukraus sirupą ir virkite, kol uogienė ims tirštėti. Baigiant virti suberkite citrinų rūgštį.

Pasakų senelės uogienė

1 kg sedulų be kauliukų, 2 kg cukraus, 2 stiklinės vandens.

Virkite cukraus sirupą, kol lašas nenutekės nuo šaltos lėkštės krašto. Sedulas nuplaukite, išimkite kauliukus, užpilkite karštu sirupu ir palikite per naktį. Kitą dieną užvirinkite ir virkite, kol uogos pasidarys permatomos. Išpilstykite į iškaitintus stiklainius ir sandariai uždarykite.

Sedulų ir obuolių uogienė

1 kg sedulų be kauliukų, 500 g nesaldžių obuolių.

Sirupui obuoliams: 1 kg cukraus, 1,25 stiklinės vandens.

Sirupui seduloms: 400 g cukraus, 0,5 stiklinės vandens.

Obuolius nulupkite, išvalykite sėklalizdžius, supjaustykite į 6 dalis ir sumeskite į karštą cukraus sirupą. Virkite ant mažos ugnies. Iš sedulų išimkite kauliukus ir atskirai virkite cukraus sirupe 10 min. Tada supilkite sirupą su virtais obuoliais ir toliau virkite ant mažos ugnies, kol uogienė ims tirštėti.

Sedulų džemas su svarainių sultimis

1 kg sedulų, 1,2 kg cukraus, 1 stiklinė svarainių sulčių.

Visiškai prinokusias sedulas nuplaukite, nusausinkite ir išimkite kauliukus. Į puodą sudėkite sedulas, užpilkite jas sultimis ir maišydami virkite 10 min. Po to suberkite cukrų ir virkite dar apie 40 min. Džemą išpilstykite karštą ir sandariai uždarykite.

Sedulų sirupas

1 kg sedulų, 2 kg cukraus, 8 stiklinės vandens.

Prinokusius vaisius nuplaukite, nusausinkite, išimkite kauliukus ir trinkite medine mentele. Palaikykite 1 parą vėsioje vietoje. Tada nukoškite, į sultis pripilkite vandens, suberkite cukrų ir kaitinkite, kol ištirps cukrus ir sirupas nuskaidrės. Karštą išpilstykite į iškaitintus indelius ir sandariai uždarykite.

Su cukrumi trintos girtuoklės (vaivorai)

3 kg girtuoklių, 4,5 kg cukraus.

Girtuokles nuplaukite, perliekite verdančiu vandeniu, nusausinkite ir sumalkite mėsmale. Supilkite cukrų ir maišykite mediniu šaukštu, kol visiškai ištirps cukrus. Supilkite į iškaitintus stiklainius ir uždarykite dezinfekuotais dangteliais. Laikykite šaltai.

Girtuoklių (vaivorų) ir bruknių marmeladas

1 kg girtuoklių, 1 kg bruknių, 2 stiklinės vandens, 1 kg cukraus.

Girtuokles ir bruknes išvirkite atskirai įpylę po stiklinę vandens. Tada pertrinkite per tinklelį, tyrę sumaišykite, suberkite cukrų ir virkite, kol masė sutirštės. Karštą marmeladą supilkite į formas, išklotas sviestiniu popieriumi, atvėsinkite, apdžiovinkite ir laikykite vėsioje sausoje vietoje.

Girtuoklių (vaivorų) tyrė su cukinijomis

1 l girtuoklių tyrės, 1 kg cukinijų, 400 g cukraus, 0,5 šaukštelio citrinų rūgšties.

Cukinijas supjaustykite kubeliais, apibarstykite cukrumi bei citrinų rūgštimi ir laikykite, kol išsiskirs sultys. Tada pavirkite ant mažos ugnies 8 min. ir palikite 6 val. Sutrinkite girtuokles, tyrę užpilkite ant cukinijų ir virkite 15 min. Karštą masę supilstykite į stiklainius ir sandariai uždarykite.

Girtuoklės (vaivorai) savo sultyse

Uogas suberkite į paruoštus stiklainius. Iš kitos dalies uogų išspauskite sultis, pakaitinkite jas iki 70ºC ir užpilkite ant uogų. Pridenkite dangteliais ir kaitinkite 80ºC temperatūroje apie 20 min. Sandariai uždarykite. Atvėsinkite apverstus. Laikykite tamsioje vėsioje vietoje.

Girtuoklės (vaivorai) spanguolių sultyse

3 kg girtuoklių, 1 stiklinė spanguolių sulčių.