Irake smurtas pareikalavo dešimties žmonių gyvybių

Bagdadas
Bagdadas
© AFP
BNS
2009-08-05 21:13

Irake trečiadienį smurtas pareikalavo dešimties žmonių, tarp jų - vienos moters ir šešių policininkų, gyvybių, pranešė irakiečių policija.

Daugiausiai aukų pareikalavęs išpuolis vidurnaktį buvo įvykdytas Bagdado pietiniame Doros rajone, kur turguje, pro šalį važiuojant policininkams, sprogo pakelės bomba. Per sprogimą žuvo penki policijos pareigūnai, o dar aštuoni žmonės, tarp jų - trys policininkai, buvo sužeisti, sakė vienas pareigūnas, kuris nenorėjo skelbti savo pavardės. Doroje gyvena daugiausia sunitai.

Neramiame Mosulo mieste, esančiame 370 km į šiaurę nuo Bagdado, trims užpuolikams pradėjus šaudyti į policijos patikrinimo postą žuvo vienas pareigūnas. Tada užpuolikai automobiliu nuvažiavo prie kito posto tame pačiame rajone miesto šiaurėje, kuris jau buvo perspėtas, ir susišaudė su ten buvusiais pareigūnais.

Per susišaudymą du užpuolikai buvo nušauti, o trečias buvo sužeistas ir areštuotas.

Tuo tarpu kelyje 10 km į šiaurę nuo Mosulo sprogus prie automobilio pritvirtintai bombai, žuvo juo važiavęs vyras, kuris dirbo Mosulo farmacijos gamykloje, o du jo bendrakeleiviai buvo sužeisti, pranešė vienas vietos policininkas.

Trečiadienį ryte Ramadyje, esančiame 100 km į vakarus nuo sostinės, sprogus automobilyje padėtai bombai žuvo moteris ir buvo sužeisti dar keturi žmonės, tarp jų - du policininkai, pranešė vietos policija.

Per tą sprogimą, kuris nugriaudėjo netoli mečetės miesto centre, buvo sunaikinti dar du automobiliai.