„BMS Megapolis“ uždarė visas savo parduotuves

Klaviatūra
Klaviatūra
Alfa.lt
2009-07-31 16:36

UAB „Computer Data International“, valdanti mažmeninės prekybos elektronikos įranga tinklus „BMS Megapolis“ ir „Optimalūs Kompiuteriai“, nuo šiandien stabdo prekybinę veiklą. Liepos 31 d. 16 val. duris užvėrė visi 11 „BMS Megapolio“ prekybos centrų ir 7 „Optimalių kompiuterių“ parduotuvės septyniuose šalies miestuose.

Bendrovės akcininkai ir vadovai tokį sprendimą priėmė vengdami gilinti veiklos finansavimo problemų ir siekdami užtikrinti įsipareigojimų darbuotojams, klientams bei kreditoriams vykdymą, teigiama išplatintame pranešime.

Alfa.lt duomenimis, visi bendrovės darbuotojai gavo oficialų bendrovės vadovybės laišką, kad įmonės veikla yra nutraukiama. Darbuotojai informuoti, kad bendrovė šiuo metu užsiims inventorizacija ir ieškos investuotojų.

„Gerokai didesnis nei prognozuota ekonomikos nuosmukis, katastrofiškai sumažėjusi gyventojų perkamoji galia, stabdomi stambūs valstybiniai IT projektai, gerokai sugriežtintos finansavimo sąlygos bei praktiškai panaikintas prekinio kredito draudimas verčia priimti skausmingus sprendimus. Tolesnė prekybos tinklų veikla reikštų didėjančius nuostolius ir mažėjančias galimybes vykdyti savo įsipareigojimus, todėl mes stabdome bendrovei priklausančių padalinių „BMS Megapolis“ ir „Optimalūs Kompiuteriai“ prekybinę veiklą“, – sakė bendrovės direktorius Artūras Afanasenka.

Jis teigia, kad bendrovės akcininkai ir vadovybė nagrinėja visus galimus scenarijus – pradedant naujo investuotojo atėjimu ir baigiant veiklos nutraukimu pagal Lietuvoje veikiančius įstatymus.

„Aišku tik tiek, kad optimistinėmis prognozėmis grįsta prekybos tinklo plėtra šiuo metu mums tapo per sunkia našta“, – pripažįsta įmonės vadovas.

Nuo šiandien „BMS Megapolio“ prekybos centruose ir „Optimalių Kompiuterių“ parduotuvėse prekyba nebevyks, tačiau toliau veiks technikos priežiūros ir garantinio aptarnavimo centrai.

Parduotuvių tinklas „BMS Megapolis“ praėjusią savaitę nutraukė veiklą Latvijoje, o Lietuvoje pakeitė pavadinimą vis prieš dvi savaites parduotuves valdanti UAB „BMS Megapolis“ tapo UAB „Computer data International“.

Birželio 22 d., Kauno apygardos teismo sprendimu buvo areštuota dalis bendrovės turto, kurio vertė apie 112000 Lt. Turtas areštuotas po to, kai į teismą kreipėsi kauniškė UAB „Aviacijos paslaugų centras“, su kuria „BMS Megapolis“ vėlavo atsiskaityti. jau tada paaiškėjo, kad bendrovė susiduria su finansiniais sunkumais.

Viena skaitmeninės elektronikos rinkos lyderių Lietuvoje UAB BMS įkurta 1993 m. balandžio 29 d. Kaune.

2006 metais „TNS Gallup“ ir „Fastleader.com“ atlikto darbuotojų lūkesčių tyrimo duomenimis, BMS pateko į patraukliausių darbdavių Lietuvoje dešimtuką. Bendrovės tinklalapyje pranešama, kad tinkle Lietuvoje ir Latvijoje dirba 430 darbuotojų.