Seimo lakštingala vėl suokia

Ingrida Valinskienė
Ingrida Valinskienė
  © Tomas Vinickas

Parlamentarės Ingos Valinskienės aistra įgarsinti serialus stipresnė nei etikos sergėtojų grūmojimai. Kartą per savaitę Seimo narė į tautą dabar prabyla vieno televizijos kanalų rodomo serialo „Viešbutis Babilonas“ herojų balsais.

Seimo Etikos ir procedūrų komisijai (EPK) – naujas galvos skausmas dėl I.Valinskienės. Anksčiau jau kelis kartus į etikos sergėtojų akiratį patekusi parlamentarė vėl ėmėsi su Seimo nario pareigomis galbūt nesuderinamos veiklos.

I.Valinskienė teisinasi, kad serialų įgarsinimas jai nėra darbas, o tik malonus laisvalaikio praleidimo būdas. Tačiau Seimo EPK pirmininkas Algimantas Salamakinas įsitikinęs, kad net laisvalaikiu tautos išrinktiesiems nedera užsiimti tokia pašaline veikla.

Nedidelis krūvis

Patikėti serialo „Viešbutis Babilonas“ įgarsinimą I.Valinskienei nusprendė jį rodantis komercinis televizijos kanalas TV3. Šio serialo įgarsinimu besirūpinančios agentūros „SDI Lietuva“ direktorė Rūta Razmaitė LŽ pasakojo, esą I.Valinskienei tenka nedidelis krūvis – per savaitę tereikia įgarsinti vieną seriją. „Į darbą ji dažniausiai atvažiuoja pirmadieniais, ne anksčiau nei 19 valandą“, – teigė agentūros vadovė. R.Razmaitė patikino, kad atlygio už šį darbą I.Valinskienė negauna. „Su I.Valinskiene esame pasirašę sutartį, kurioje ji atsisako honoraro“, – sakė ji.

Prieš kurį laiką I.Valinskienės balsu kalbėjo ir per TV3 rodyto serialo „Žmona ant ledo“ herojai. Ar Seimo narės balsą girdėsime žiūrėdami filmus bei serialus ir naujajame TV3 sezone, kol kas neaišku. Anot R.Razmaitės, tai priklausys nuo užsakovų valios. „Turint galvoje, kad I.Valinskienė jau įgarsino du serialus, tikėtina, kad jos balso bus pageidaujama ir vėliau“, – spėjo agentūros direktorė.

Pasiprašė pati

LŽ kalbinta I.Valinskienė tikino, kad serialą įgarsina „tik įgūdžių palaikymui ir savo malonumui“. „Piniginio atlygio už tai neimu, dirbu visuomeniniais pagrindais, todėl visiems ramu“, – aiškino ji.

Seimo narė pasakojo, kad savo paslaugas TV3 televizijai pasiūlė pati. „Pasiprašiau ir jie maloniai sutiko“, – džiaugėsi I.Valinskienė. Iš pradžių parlamentarė tikėjosi garsinti filmus LNK televizijoje, kur dirbo prieš patekdama į Seimą, tačiau nesulaukusi pasiūlymo pasuko į kitą kanalą.

I.Valinskienė nemato nieko bloga, kad eidama Seimo narės pareigas užsiima pašaline veikla. „Tai ne koks nors pašalinis darbas, o laisvalaikio užsiėmimas. Seimo nariai laisvą laiką gali leisti kaip tinkami: vieni rašo knygas, kiti – kuria eilėraščius, o aš įgarsinu filmus“, – įsitikinusi ji.

I.Valinskienė piktinosi, kad jos užsiėmimai vėl atsidūrė dėmesio centre. Esą iš pradžių Seimo nariais tapusiems dainininkams buvo prikaišiojama, kad jie ima honorarus už kūrybinę veiklą. „Kai honorarų nebeimame, atsirado kitokių priekaištų“, – sakė ji.

Žinojo, kur eina

Seimo EPK pirmininkas A.Salamakinas I.Valinskienės veiklą vertina neigiamai. Jis įsitikinęs, kad serialų garsinimas – ne eilinis laisvalaikio užsiėmimas, o darbas, kurį dirbti Seimo nariams draudžia Konstitucija. A.Salamakinas priminė, kad prieš duodami Seimo nario priesaiką parlamentarai žinojo, kur eina ir ko reikės atsisakyti, todėl dabar neturėtų piktintis dėl jiems keliamų esą pernelyg griežtų reikalavimų.

A.Salamakinui nesuprantami ir I.Valinskienės paaiškinimai, esą ji serialus garsina nenorėdama prarasti „sportinės formos“. „Perfrazuojant I.Valinskienę išeitų, kad kiekvienas parlamentaras gali dirbti kitus darbus aiškindamas, kad tai būtina dėl kvalifikacijos palaikymo. Pavyzdžiui, Seimo nario pareigas einantis gydytojas laisvu nuo darbo metu gali operuoti ligonius, o mūrininkas eiti į statybas. Tačiau taip elgtis neleidžia įstatymai“, – pabrėžė A.Salamakinas.

Vyras neprieštarauja

Prieš kurį laiką A.Salamakinas apie galimą I.Valinskienės nusižengimą įstatymams perspėjo ir jos vyrą Seimo pirmininką Arūną Valinską. Tačiau parlamento vadovas nieko bloga sutuoktinės užsiėmime neįžvelgė. „A.Valinskas jokių problemų nemato, tačiau mes bandysime išsiaiškinti“, – patikino komisijos vadovas.

Seimo EPK I.Valinskienės „užklasinę“ veiklą veikiausiai svarstys rudenį. Parlamentarei įgarsinant serialą „Žmona ant ledo“ komisija nusiuntė raštišką paklausimą „SDI Lietuva“ prašydama paaiškinti, kokiomis sąlygomis ten dirba parlamentarė. Tačiau tada jokio atsakymo iš agentūros etikos sergėtojai nesulaukė. Neseniai buvo išsiųstas ir pakartotinis paklausimas. „Vėl laukiame atsakymo. Jį gavę spręsime, kaip elgtis“, – sakė A.Salamakinas.