Urbutis: Kantu vadovai tiki mano ateitimi

Arminas Urbutis. Foto: Basketnews.lt
Arminas Urbutis. Foto: Basketnews.lt

Arminas Urbutis – vardas, negirdėtas nemažai daliai netgi krepšiniu besidominčių sirgalių. Todėl, kai pasklido žinia, jog krepšininkas pasirašė sutartį su Kantu NGC ekipa, kilo klausimas: iš kur atsirado šis vaikinas.

Hofstros universitete studijavęs ir aukštajai mokyklai NCAA lygoje atstovavęs 23 metų, 206 cm ūgio puolėjas praėjusį sezoną vidutiniškai žaisdavo po 15,3 minutės ir per jas pelnydavo po 3,1 taško bei atkovodavo po 4,4 atšokusio kamuolio.

reklama

Interviu „BasketNews.lt“ krepšininkas papasakojo, kaip išvyko į JAV, kokios patirties tiek aikštelėje, tiek už jos ribų jam suteikė gyvenimas už Atlanto, bei pasidalijo mintimis, kodėl nusprendė persikelti į Italiją ir ko tikisi iš žaidimo šioje šalyje.

Arminai, kur prasidėjo jūsų kelias į krepšinį? – „BasketNews.lt“ paklausė Urbučio.

Organizuotą krepšinį pradėjau žaisti Kauno sporto mokykloje. Pasportavęs kelerius metus nusprendžiau pasidairyti svetur ir išvykau į JAV.

Kaip ir dauguma krepšininkų, išvykau Stepono Kairio ir jo stovyklos dėka. Už tai jam esu labai dėkingas.Ten žaidžiau prestižinėje Montverde'o akademijoje, o vėliau persikėliau į Hofstros universitetą.

Universiteto komandoje su jumis kartu žaidė ir dar keli lietuviai – Žygis Šeštokas, Mantas Leonavičius. Ar tai, jog visi buvote vienoje komandoje – atsitiktinumas?

Įtakos mano sprendimui turėjo tuo metu Hofstroje mokęsis Aurimas Kieža.

Su Žygiu į Hofstrą atėjome tais pačiais metais, tačiau vienas kito net nepažinojome. Jis susitarė su universitetu vėliau už mane, todėl net nežinojau, kad bus dar vienas lietuvis.

Mantas atėjo metais vėliau, daugiausiai dėl to, kad jau ten buvome. Po metų jis nusprendė pakeisti mokyklą ir dabar mokosi kitur.

Nemažai laiko praleidote už Atlanto. Ką jums ir jūsų žaidimui suteikė ta patirtis?

Džiaugiuosi, kad turėjau galimybę išvykti ir pagyventi Amerikoje. Išmokau gyventi savarankiškai, įvaldžiau naują kalbą, savu kailiu paragavau amerikietiško gyvenimo stiliaus.

Žaisdamas tiek vidurinėje mokykloje, tiek universitete sustiprėjau, pripratau prie greito, atletiško, fiziško krepšinio stiliaus.

Į Europą grįžtu su nemažu žinių bagažu apie amerikietišką krepšinį bei tarptautinio verslo diplomu. Dabar, kol nepradėjau magistrantūros studijų, galiu visą laiką sutelkti krepšiniui.

Pasirašėte sutartį su Kantu ekipa. Kodėl pasirinkote būtent šią komandą? Ko tikitės iš žaidimo Italijoje?

Esu nežinomas, NCAA mano statistika buvo blanki, todėl vykau į Italiją, vasaros stovyklas. Mano žaidimas patiko Kantu ekipos vadovams ir jie tiki mano ateitimi.

Kai gavau pasiūlymą atstovauti šiai komandai, per daug nedelsdamas jį priėmiau. Esu labai laimingas, kadangi dabartinėje ekonominėje situacijoje darbą susirasti sudėtinga, nesvarbu, esi krepšininkas, ar kitos srities specialistas.

Italijoje tikiuosi pasisemti patirties, vėl priprasti prie europietiško krepšinio, patobulėti ir padėti komandai laimėti.

Ar turėjote pasiūlymų iš Lietuvos?

– Ne, pasiūlymų iš Lietuvos komandų neturėjau.