Švedijos ambasadorė: Lietuvai kenkia priimtas nepilnamečių apsaugos įstatymas

D. Grybauskaitė
D. Grybauskaitė
  © Fotobankas
BNS
2009-07-20 17:18

Lietuvai kenkia priimtas prieštaringai vertinamas nepilnamečių apsaugos įstatymas, mano Europos Sąjungai šiuo metu pirmininkaujančios Švedijos ambasadorė Lietuvoje Ulrika Cronenberg–Mossberg.

Pasak jos, šis klausimas iškilo Europos ir Švedijos parlamentuose, o Lietuvos prezidentei Daliai Grybauskaitei viešint Stokholme žurnalistai klausė tik apie šį įstatymą.

„Žmonės klausinėja, kaip į tai bus reaguojama ir ką galima padaryti. Tai kenkia, Lietuvai tai kenkia šiuo metu. Mes bent jau neribojame žodžio laisvės mūsų šalyje. Mes norime apsaugoti nepilnamečius nuo siaubingų dalykų, bet mes nemanome, kad homoseksualumas yra vienas iš dalykų, kuris gali būti vienoje grupėje su kankinimais ar priekabiavimu“, – pirmadienį po D.Grybauskaitės ir ES ambasadorių Lietuvoje susitikimo sakė Švedijos atstovybės Vilniuje vadovė.

D.Grybauskaitė sakė, jog diplomatai išsakė savo susirūpinimą dėl priimto įstatymo ir to, kaip jis paveiks Lietuvą.

„Tą patį, ką visi sakė: kad labai nustebę ir nenorėtų, kad Lietuva pasaulyje ir Europoje skambėtų tik taip blogąja prasme. Kalbėjo apie tai, kaip kiek įmanoma greičiau pataisytume tą įstatymą“, – sakė šalies vadovė.

Konservatorių vadovas premjeras Andrius Kubilius pirmadienį pasiūlė taisyti įstatymą ir jame įtvirtinti draudimą agituoti už bet kokius lytinius santykius.

„Manau, kad galima būtų labai paprastai įrašyti vieną papildymą, kad vaikų žiūrimose laidose yra draudžiama agitacija už bet kokius lytinius santykius“, – po susitikimo su prezidente sakė A.Kubilius.

D.Grybauskaitės atstovas spaudai Linas Balsys pranešė, kad prezidentė artimiausiu metu dekretu sudarys darbo grupę, kuri rengs kritikų homofobišku vadinamo Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamo informacijos poveikio įstatymo pataisas.

Seimas, įveikęs kadenciją baigusio prezidento Valdo Adamkaus veto, praėjusią savaitę priėmė įstatymą, kuriuo, be kita ko, draudžiama tokia nepilnamečiams neigiamą poveikį daranti informacija, kuria agituojama už homoseksualius, biseksualius ar poligaminius santykius, iškreipiami šeimos santykiai, paniekinamos jos vertybės. Homoseksualų teises ginančios organizacijos įstatymą vadina homofobišku.

D.Grybauskaitė teigia nepritarianti kitąmet turinčiam įsigalioti įstatymui.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.