Bžeskas pristatė naują LTV laidą apie meną „Art-o-thlon“

Egmontas Bžeskas
Egmontas Bžeskas
  © Tomas Vinickas

LTV eteryje jau šį ketvirtadienį startuos naujas tarptautinis menų čempionatas „Art-o-thlon“, kurį pristato „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009“, o šio realybės šou partnerė – Vilniaus Dailės Akademija.

Pirmadienį ant Vilnelės kranto žiniasklaidai buvo pristatyta naujoji laida, jos dalyviai bei laidos vedėjas „šoumenas“ Egmontas Bžeskas. Vyras save pristatė kaip buvusį menininką, Dailės Akademijoje įgijusį bakalauro ir magistro laipsnius.

reklama

Bžeskas sakė, kad pagrindinė jo užduotis – pritraukti kuo daugiau žiūrovų, kurie niekada nebuvo susidūrę su menu. Jis tikisi, kad jo prodiusuojamų grupių gerbėjai taip pat taps menų čempionato žiūrovais.

Ant upės kranto susirinkusiems žiniasklaidos ir pramogų pasaulio atstovams kalbėjęs „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009“ direktorius Rolandas Kvietkauskas sakė: „Norime, kad ta publikos dalis, kuri šiandien pasirenka kitokias formas priimti informacijai, turėtų galimybę susidurti su menu, su čia ir dabar kuriama kultūra.“

Menininkai iš svečių šalių susirinkusiems demonstravo savo sugalvotą žaidimą, kurį sukūrė atsižvelgdami į tai, kad Lietuvoje populiariausias žaidimas – krepšinis. Kol užsieniečiai žaidė savotišką krepšinį, mūsų šalies dalyviai atplaukė ant pripučiamo banano, nes šis vaisius yra „Art-o-othlon“ simbolis. Nors menininkai turėjo problemų su transporto priemonės „priparkavimu“, visgi jiems pavyko prisijungti prie kolegų iš užsienio.

Realybės šou dalyvaus rusė Anna Shestakova (19), amerikietis Tomas Russottis (31), čekas Pavelas Formanas (31), portugalė Andreia Filipe Faro (23), kanadietis Justinas Tyleris Tate‘as (24), anglė Fiona Flynn (45), lietuviai Rafal Piesliak (26), Saulius Leonavičius (31), Tadas Maksimovas (25), Andrius Labašauskas (25), Monika Malinauskaitė (20).

Dalyviai bus suskirstyti į dvi komandas, lietuvių ir užsieniečių, ir kiekvieną savaitę gaus naują užduotį. Komandas vertins komisija, sudaryta iš menotyrininkų, etnografų/istorikų, žurnalistų bei tam tikros srities specialistų.

 

Bžeskas pristatė naują LTV laidą apie meną „Art-o-thlon“

Egmontas Bžeskas
+8