Laivys: turizmo asociacija siekia pakenkti mūsų reputacijai

Star Holidays vadovas Martynas Laivys
Star Holidays vadovas Martynas Laivys
  © Andrius Vaitkevičius
Alfa.lt | BNS
2009-07-20 10:00

Lietuvos turizmo asociacijai (LTA) kilo abejonių, ar naujasis kelionių organizatorius „Star Holidays“ pajėgs pasirūpinti savo klientais – įmonė apsidraudė tik 100 tūkst. litų prievolių įvykdymo laidavimo draudimu .

LTA prezidentės Danutės Mažeikaitės teigimu, ši suma yra per menka, kad kilus finansiniams sunkumams bendrovė galėtų įvykdyti įsipareigojimus svetur poilsiaujančiais klientais, pirmadienį rašo dienraštis „Lietuvos rytas“.

„Kiekvienas kelionių organizatorius turi apdrausti savo veiklą, kad jų nesėkmės atveju nenukentėtų turistai. Ar draudimo suma atitinka veiklos apimtį? Viešai rodoma „Star Holidays“ veiklos apimtis yra per didelė tokiam draudimui“, – sakė D.Mažeikaitė.

„Star Holidays“ direktorius Martynas Laivys patikino, kad jo vadovaujama įmonė tinkamai vykdo visus reikalavimus.

„Didžiulė apyvarta – tai tik mūsų planai. Kai įplaukos išaugs, mes padidinsime ir draudimo sumą“, – patikino M.Laivys.

Valstybinis turizmo departamentas (VTD) taip pat kol kas neįžvelgia priežasties nerimauti, tačiau paprašė, kad „Star Holidays“ vadovas pateiktų finansinius įmonės duomenis.

Įmonės, kuri pirmąkart pradeda teikti kelionės organizavimo paslaugas, draudimo suma apskaičiuojama pagal verslo plane numatomas kelionės organizatoriaus metines įplaukas.

Birželį veiklą pradėjusio „Star Holidays“ turima draudimo suma buvo apskaičiuota pagal VTD pateiktą verslo planą.

„Star Holidays“: įmoką padidinsime greičiau, nei kiti

Naujo kelionių organizatoriaus „Star Holidays“ draudimo įmoka bus padidinta greičiau nei kitų organizatorių. Šiuo metu bendrovės draudimo suma atitinka šalies įstatymus ir yra pakankama.

„Bendrovė yra įvykdžiusi visas draudimo prievoles. Pirmų metų veiklai, draudimo įmoka yra 100 000 litų dydžio ir mes ją esame įvykdę. Galiu drąsiai užtikrinti, kad nėra jokio pagrindo nerimauti, nei mūsų klientams, nei mūsų partneriams“, - sako M. Laivys.

Anot jo, belieka apgailestauti, kad vietoj paramos naujam verslui, kai kurios turizmo industriją bandančios atstovauti organizacijos yra tapusios konkurencinės kovos įrankiais ir daro žalą pačiai industrijai.

„Sunkiai suvokiama, kodėl turizmo industriją atstovaujančios asociacijos bando klaidinti visuomenę, pateikdamos neadekvačius vertinimus, tiek draudimo, tiek kitais aspektais, mūsų veiklos atžvilgiu. Galiu dar kartą patikinti, kad priešingai nei kiti rinkos dalyviai, mes visuomet laikysimės įstatymų ir visi finansinių prievolių vykdymai ir toliau bus atlikti pagal šalyje galiojančių įstatymų tvarką“, - sako M. Laivys.

Jo teigimu, apie tai, kad esant reikalui bendrovė sumokės papildomą draudimo įmoką jis informavo ir valstybinį turizmo departamentą.

„Esame pasiruošę padidinti draudimo įmoką, jei tik to prireiktų. Nors įstatymas aiškiai numato draudimo įmokos dydį pirmiems veiklos metams, kuri yra lygi 100 000 litų, mes atsižvelgsime į visas aplinkybes ir įmoką galėsime mokėti nuo apyvartos dar šiemet. Apie tai mes kalbėjome su valstybiniu turizmo departamentu“, - sako jis.

Pagal dabar galiojančius įstatymus, kelionių organizatorius pirmus veiklos metus turi mokėti 100 000 litų draudimo įmoką. Tokia praktika buvo vadovaujamasi visų kelionių organizatorių Lietuvoje iki šiol. Ateityje, įmokos dydis priklauso nuo jo metinės apyvartos, kai ji perkopia 4 mln. litų, draudimo įmoka siekia 5 proc. metinių pajamų, iki tol kiek mažiau.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.