Grybauskaitės rezidencijos remontas – kaip galima pigiau

Dalia Grybauskaitė
Dalia Grybauskaitė
  © Tomas Vinickas

Išrinktoji prezidentė Dalia Grybauskaitė po inauguracijos liepos 12 dieną įsikurs Turniškėse.

Prezidentūros kanceliarija rezidencijos remonto darbams buvo numačiusi skirti daugiau nei 100 tūkst. litų, tačiau išleista beveik keturis kartus mažiau - tik 27 tūkstančiai. Kanceliarijos vadovas Giedrius Krasauskas teigė, kad D.Grybauskaitė pageidavo rezidenciją suremontuoti kaip galima pigiau, tad buvo atlikti tik patys būtiniausi remonto darbai. „Mums rūpėjo kaip geriau sutvarkyti būsimus prezidentės namus, daugiau investuojant tik į pastato saugumą. Gaila, kad visų darbų nespėjome baigti iki inauguracijos“, - sakė jis.

Atlikti tik nedideli darbai

Rezidencija buvo suremontuota pagal nušalintojo prezidento Rolando Pakso žmonos Laimos skonį - rausva svetainė su marmurinėmis kolonomis, ąžuolo spalvos ir gėlių motyvais puoštais langais miegamasis. Tačiau į prezidento namą R.Paksas su šeima nespėjo įsikelti, ir pastatas buvo negyvenamas beveik šešerius metus.

Pasak išrinktosios prezidentės spaudos atstovo Lino Balsio, rezidencija ilgą laiką beveik neprižiūrėta, tad buvo būtina atlikti ne tik kai kuriuos apdailos, bet ir baigti dar R.Pakso laikais pradėtus remonto darbus. Statybininkai sutvirtino rezidencijos terasą, buvo nutinkuotos ir nudažytos suskilusios bei apsilupusios išorės ir vidaus sienos, atnaujinta vandentiekio sistema bei atlikti kiti remonto darbai.

Liko tie patys baldai

Apžiūrėjusi rezidenciją išrinktoji prezidentė užsiminė, kad jai neprireiks naujų baldų, ji tenkinsis nupirktais L.Paksienės užsakymu. L.Balsys LŽ vakar patvirtino, kad namo interjeras ir baldai liko nepakeisti. „Esminių pertvarkymų nebuvo atlikta. Papildomai pirkta tik tai, ką buvo būtina keisti ir ko dar trūko namų buičiai“, - sakė jis. Ant langų nebuvo užuolaidų ir žaliuzių, skalbyklės, džiovyklos ir kai kurių kitų buities daiktų. Buvo pakeista mikrobangų krosnelė, nes naudotis senąja buvo nesaugu. Visi namų apyvokos reikmenys atsiėjo 22 tūkst. litų.

Valgomajame nebuvo stalo, jis pagamintas specialiu užsakymu. Dar buvo užsakyta ir 10 kėdžių už 6 tūkst., o lauko baldų - už 2 tūkst. litų.

Keletas rezidencijoje buvusių senų baldų bus parduoti aukcione. „Gauti pinigai bus panaudoti remonto išlaidoms padengti“, - sakė L.Balsys.