Šimonytė: fiskalinis deficitas šiemet gali siekti 7-8 proc., ūkio augimo galima tikėtis 2011 m.

V. Adamkus ir I. Šimonytė
V. Adamkus ir I. Šimonytė
© BFL
BNS
2009-07-03 12:45

Būsimoji finansų ministrė Ingrida Šimonytė prognozuoja, kad šių metų šalies fiskalinis deficitas gali siekti apie 7-8 proc. Ji tikisi, kad šalies ūkio atsigavimo galima tikėtis 2011 metais, o prisijungimo prie euro zonos - kuo greičiau.

„Prognozės yra įvairios - galime turėti 7-8 proc. Tai nėra valstybės biudžetas, o fiskalinis deficitas, įskaitant visus nebiudžetinius fondus ir vietos valdžią“, - po susitikimo su prezidentu Valdu Adamkumi penktadienį žurnalistams sakė finansų viceministrė Ingrida Šimonytė.

„Pirmiausia mes turime užtikrinti valstybės finansų stabilumą ir tokiu būdu siekdami tvaraus deficito ir įvairių kitų rodiklių galiausiai pasiekti narystės euro zonoje. O tai, ką Vyriausybė jau yra parengusi - būtent ekonominės skatinimo priemonės dabartiniame ekonomikos skatinimo plane 2010 metais, naudojant pirmiausia Europos Sąjungos lėšas, kurios yra vienintelis mūsų nedeficitinis šaltinis ūkiui gaivinti - tokiu būdu ir pasitikėdami mūsų eksporto partnerių atsigavimu, manau, tikrai galime tikėtis augimo 2011 metais“, - kalbėjo būsimoji finansų ministrė.

Jos teigimu, dabar viešieji finansai yra stabilūs - Vyriausybė gali vykdyti savo prisiimtus įsipareigojimus.

„Tačiau viešųjų finansų dėl to, kad turime sunkmetį šiais metais ir neturėsime ekonomikos augimo kitais metais, laukia papildomi iššūkiai. Tai reiškia, kad reikalingos papildomos priemonės, kad galėtume vykdyti įsipareigojimus toliau. O ilguoju laikotarpiu, kad galėtume vykdyti Mastrichto kriterijus, kad neužsiaugintume skolos, kurios negalėsime panešti ir kad pasiektume narystę euro zonoje - tada, kada tik galime anksčiausiu laiku“, - sakė I.Šimonytė.

Premjeras Andrius Kubilius ketvirtadienį sakė, kad Lietuva privalo imtis konsolidavimo veiksmų, nes to nepadarius šalies fiskalinis deficitas 2010 metais gali sudaryti apie 13 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP).

Europos Komisija (EK) prognozuoja, kad Lietuvos valdžios sektoriaus deficitas šiemet sieks 5,4 proc., o 2010-aisiais - 8 proc. SEB banko analitikai prognozuoja, kad šiemet fiskalinis deficitas gali siekti 5 proc., o kitais metais - 7 proc.

Eurą Lietuva norėtų įsivesti 2012 metais.