„Snoras“: „Lietuvos rytas“ turėjo finansinių sunkumų

Laikraščiai
Laikraščiai
  © Andrius Ufartas / Fotobankas
BNS
2009-06-23 21:46

Dviejų fizinių asmenų valdomas „Snoro“ bankas investuos į vieną didžiausių šalies dienraščių „Lietuvos rytą“ ir valdys 34 proc. jo akcijų. Bankas svarsto galimybes įsigyti ir daugiau žiniasklaidos priemonių ne tik Lietuvoje, bet ir Latvijoje bei Estijoje.

Planuojama, kad dėl naujos akcijų emisijos, kurią išpirktų „Snoro“ antrinė įmonė, išleidimo „Lietuvos ryto“ akcininkai nuspręs liepos pradžioje. Banko atstovai teigia, kad tai bus finansinė investicija, tačiau jie neatskleidžia, kiek „Snoras“ gali investuoti į „Lietuvos rytą“.

Lietuvos žurnalistų sąjunga suabejojo, ar „Snoras“ gali investuoti į dienraštį ir ar tai nepaveiks laikraščio turinio.

Su „Lietuvos ryto“ vadovais BNS antradienį nepavyko susisiekti.

„Būsime finansiniu investuotoju. Matome, kad dabar yra palankus metas investuoti, be to, tikime, kad mūsų investicijos vertė augs“, - BNS sakė akcijų emisiją ketinančios pirkti įmonės „Snoro Media Investicijos“ valdybos pirmininkas ir „Snoro“ viceprezidentas Naglis Stancikas.

Jo teigimu, dėl investicijų su „Lietuvos ryto“ atstovais kalbėta, tačiau raštiškų sutarimų nėra sudaryta.

„Snoras“ pranešė, kad „Snoro Media Investicijos“ valdyba nusprendė priimti „Lietuvos ryto“ pasiūlymą įsigyti naujai išleidžiamos emisijos akcijas.

„Įgyvendinus sandorį, banko įmonė taps didžiausia „Lietuvos ryto“ akcininke, valdančia 34 proc. įstatinio kapitalo“, - pranešė „Snoras“.

Anot N.Stanciko, sandoris vyksta abiem pusėm priimtinomis sąlygomis.

„Būdami nauju „Lietuvos ryto“ akcininku finansiškai sustiprinsime bendrovę ir sudarysime geras sąlygas didinti bendrovės, o tuo pačiu ir mūsų investicijos vertę“, - pranešime teigė jis.

Anksčiau rinkoje buvo spėliojama, kad „Snoras“ per neseniai įsteigtą bendrovę „Snoro Media Investicijos“ gali investuoti į „Hermis Capital“ valdomą žiniasklaidos grupę „Diena Media“.

„Šiuo metu rinkoje yra daug galimybių palankiai investuoti į informavimo veiklą vystančių įmonių akcijų paketus. Iš Lietuvoje, Latvijoje bei Estijoje veikiančių įmonių esame sulaukę įvairių pasiūlymų. Dabar analizuojame informaciją ir jau svarstome keletą galimybių“, - portalui vz.lt sakė N.Stancikas.

Pagal Visuomenės informavimo įstatymą bankas negali valdyti žiniasklaidos priemonės. Bankas tvirtina, kad tai galima daryti per antrinę bendrovę.

„Snoras“ per antrinę įmonę „Snoras - Jūsų tarpininkas“ taip pat valdo verslo bei rinkos naujienų portalą jtn.lt.

„Raktiniai žodžiai šiame pranešime - finansiškai sustiprins bendrovę. Reiškia, buvo finansinių sunkumų. Bet tai jau buvo vieša paslaptis. Galime prognozuoti, kad tokia tendencija laukia ir kitų didelių žiniasklaidos bendrovių. Tačiau klausimas išliks tik vienas. Kažkada Visuomenės informavimo įstatyme buvo numatyta, kad bankai negali valdyti žiniasklaidos priemonių. Šiandien, kai bankai turi sunkumų ir žiniasklaida taip pat, kyla įtarimas, ar bendrai susijungę jie užtikrins žurnalistų laisvę teikiant visuomenei informaciją apie šalies bankų finansinę padėtį ir problemas?“, - Lietuvos žurnalistų sąjungos interneto svetainėje teigė sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius.

„Lietuvos ryto“ grupė leidžia dienraštį „Lietuvos rytas“, grupei taip pat priklauso televizijos kanalas „Lietuvos ryto“ televizija, interneto naujienų portalas lrytas.lt, žurnalai „Ekstra“, „Ekstra mergina“ ir „Moters savaitė“, dvi spaustuvės bei spaudos pristatymo tarnybos 20 didžiausių Lietuvos miestų.

2008 metų gegužės 2 dienos duomenimis, 40,8 proc. dienraštį „Lietuvos rytas“ valdančios bendrovės akcijų priklausė jo vyriausiajam redaktoriui Gedvydui Vainauskui. Dar 19,9 proc. akcijų turėjo bendrovės direktorius Vidmantas Strimaitis, 13,5 proc. - vyriausiojo redaktoriaus pirmasis pavaduotojas Algimantas Budrys, 10,9 proc. - buvęs „Lietuvos ryto“ vyriausiojo redaktoriaus pavaduotojas Algirdas Kumža.

Rusijos verslininkas Vladimiras Antonovas valdo 68,95 proc., o banko prezidentas Raimondas Baranauskas - 25,10 proc. „Snoro“ akcijų.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.