Kubilius prašys Vilkaičio ir Dagio pasiaiškinti dėl iššvaistytų tūkstančių

Andrius Kubilius
Andrius Kubilius
  © Tomas Vinickas

Premjeras Andrius Kubilius trečiadienį prašys kultūros ministro Rimanto Vilkaičio bei socialinių reikalų ir darbo ministro Rimanto Dagio pasiaiškinti dėl reprezentacinių išlaidų fondo, kurį šie leido kostiumui bei tualetiniam popieriui įsigyti.

„Nemanau, kad [ministrų] poelgį galėčiau vertinti kaip teigiamą žingsnį“, – sakė premjeras trečiadienį ryte po koalicijos lyderių pasitarimo.

Ministras pirmininkas pabrėžė, kad tokiomis sunkiomis aplinkybėmis ministrų išlaidavimas yra nepriimtinas, ir jie visi turės tiesiog grąžinti pinigus už reprezentacines išlaidas, iššvaistytas kostiumams, automobilių remontui, kitiems nederamiems pirkiniams.
„Tai yra absoliučiai nederama. Jie turės pasiaiškinti ir atsakyti už savo veiksmus. Paprasčiausiai grąžinti pinigus“, - sakė A. Kubilius.

Dienraštis „Lietuvos rytas“ rašo, jog „prisikėlietis“ Remigijus Vilkaitis iš reprezentacinio ministro fondo lėšų už 1073 Lt įsigijo kostiumą, marškinius, batus.

Pasiteiravus, kodėl už reprezentacijai skirtus pinigus pirko drabužius ir batus sau, „prisikėlėlių“ atstovas atsakė klausimu: „Ar tai asmeninis klausimas ar viešas?“. Patikslinus, kad kaip ministro jo klausiama viešai, politikas atkirto: „Sėdžiu su batais, kostiumu, marškiniais ir reprezentuoju Kultūros ministeriją“. Paklaustas, ar ministro atlyginimo nepakanka net marškiniams ar batams, R.Vilkaitis pasiūlė: „Kviečiu jus pagyventi pas mane ir tada pamatysite, kur aš leidžiu algą“.

„Ar kiekvieną mėnesį reprezentacijai skirtas lėšas išleidžiate savo reikmėms, ar taip pasielgėte tik kartą?“ - dar dienraštis bandė teirautis ministro. Tačiau, užuot atsakęs, jis ėmė klausinėti, ar jo pokalbis įrašinėjamas. Paaiškinus, jog su juo vis dėlto kalbamasi kaip su ministru, R.Vilkaitis dar pridūrė: „Aš reprezentacijai skirtus pinigus išleidžiu tam, ką laikau reprezentacija. Manau, kad kostiumas, batai, marškiniai ir yra reprezentacija“.

O konservatorius R. Dagys iš fondo, skirto su parlamentaro darbu susijusioms išlaidoms padengti, vienoje parduotuvėje pirko kanceliarinių prekių už 5316 Lt. Tarp įsigytų prekių – 1092 Lt vertės vyriška odinė rankinė, plunksnakotis, kainavęs 70 Lt, brangus spalvotas popierius ir netgi tualetinis popierius.

Taip pat konservatorius per vieną dieną išleido 5260 Lt automobilio remontui. Dienraštis įtaria, kad buvo bandoma skubiai išleisti kuo daugiau biudžeto lėšų.

„Šiandien paprašysiu, kad jie pasiaiškintų, ar tokios publikacijos atitinka tikrovę. Manau, reprezentacinių lėšų naudojimas turi būti labai aiškiai apibrėžtas. Jei toks naudojimas neatitinka galiojančių taisyklių, jie turėtų iš savo privačių lėšų tas sąnaudas padengti. Tokios lėšos turi būti naudojamos taip, kad nekiltų abejonių“, – kalbėjo A. Kubilius.