Britai atsisako gydyti nuo homoseksualumo

Gėjų vėliava
Gėjų vėliava
© SCANPIX
Alfa.lt
2009-06-04 08:06

Аmerikiečių psichologas Joseph Nicolosi savo interviu britų leidiniui „The Daily Telegraph“ tvirtina, kad padėjo daugybei gėjų tapti heteroseksualiais.

Tačiau jo kolegos britai įsitikinę, kad gydymas nuo homoseksalumo, taikant psichologinius metodus, gali būti pavojingas jų sveikatai.

Tuo tarpu psichologijos daktaras Nicolosi pareiškė, kad 25 metus padėjo žmonėms „stiprinti jų heteroseksualinį potencialą“ ir pasiekdavo teigiamų rezultatų dviem atvejais iš trijų.

Psichologo tvirtinimu, jis turįs įrodymų, kad jo gydymo metodas – veiksmingas ir, kad dėl to nė kiek nenukenčia pacientų sveikata. Savo gydymo metodą jis apibūdina labai paprastai: „Aš tiesiog siūlau pasirinkimą tiems, kurie jaučiasi nelaimingi būdami gėjais.“

Psichologas Joseph Nicolosi paprašė Amerikos psichiatrų asociacijos atstovų patikrinti ir įvertinti jo gydymo metodą, dėl kurio ir sureagavo britų Karališkoji psichiatrų kolegija. Jo atstovas pareiškė: „Nėra moksliškai įrodyta, kad galima pakeisti seksualinę orientaciją. Be to, taip vadinamas homoseksualumo gydymas gali sukelti priešiškumo, diskriminacijos ir homofobijos augimą visuomenėje.“

1973 metais Amerikos psichiatrų asociacija išbraukė homoseksualumą iš psichikos ligų sąrašo, pareiškę, kad netradicinė seksualinė orientacija nėra psichikos pažeidimas ar liga. 1992 metais jos pavyzdžiu pasekė ir pasaulinė sveikatos apsaugos organizacija.