Berlyne brangiai parduotas pašto ženklas su rūkančios Hepburn atvaizdu

Pašto ženklas su rūkančia Audrey Hepburn (Dailymail.co.uk nuotr.)
Pašto ženklas su rūkančia Audrey Hepburn (Dailymail.co.uk nuotr.)
BNS
2009-05-28 11:56

Retas Vokietijos pašto ženklas, kuriame vaizduojama 1961 metų filmo „Pusryčiai pas Tifanį“ žvaigždė Audrey Hepburn su ilgu cigarečių kandikliu, viename Berlyno aukcione parduotas už įspūdingą 67 tūkst. eurų (231,3 tūkst. litų) sumą.

Aukcionas „Schlegel“ atsisakė įvardyti pirkėją, kuriam atstovavo agentas.

Aukciono organizatorė Elisabeth Schlegel paskelbė, kad likęs Vokietijos vyriausybes nesunaikintas pašto ženklas buvo parduotas už 53 500 eurų (184,7 tūkst. litų). Priskaičiavus komiso mokestį ir PVM, bendra suma išaugo iki 67 000.

Aukcione buvo nustatyta 30 tūkst. eurų šio pašto ženklo pradinė kaina.

Vyriausybė 2001 metais išspausdino 14 mln. ženklų su A.Hepburn atvaizdu, kurie priklausė pašto ženklų serijai su garsių kino aktorių atvaizdais. Iš tos pačios serijos buvo išleisti ženklai su Charlie Chaplinu, Marilyn Monroe ir Greta Garbo.

Aukcione buvo parduotas vienas iš penkių pasaulyje išlikusių tokių pašto ženklų, nes A.Hepburn sūnaus Seano Ferrero (Šono Ferero) reikalavimu Vokietijos vyriausybei teko sunaikinti visą jų partiją dar nepradėjus platinti.

S.Ferreras pareiškė, kad jo mirusios motinos nuotrauka pašto ženkle buvo panaudota neteisėtai ir atsisakė suteikti jos autorines teises, nes aktorė toje nuotraukoje yra įsikandusi cigarečių kandiklį.

Kai šis sprendimas įsigaliojo, Finansų ministerija jau buvo perdavusi signalinius pašto ženklų su A.Hepburn atvaizdu patvirtinti Vokietijos paštui. Trisdešimt egzempliorių išvengė sunaikinimo, kai nežinomas pašto darbuotojas pasisavino jų lakštą ir panaudojo siųsdamas laiškus iš Berlyno.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.