Steponavičius: atostoginiai mokytojus pasieks laiku

Gintaras Steponavičius
Gintaras Steponavičius
  © Vytenis Petrošius
BNS
2009-05-27 14:32

Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM) tikina, kad galimybė darbo užmokestį už vasaros mėnesius mokytojams išmokėti tik rudenį Vyriausybėje nėra svarstoma.

Ministerija pabrėžė, kad atostoginiai pedagogams gali būti mokami dalimis, bet laiku.

Pasak ŠMM pranešimo, tai reiškia, kad atsižvelgiant į ribotus valstybės finansinius resursus, svarstoma galimybė atlyginimą už liepos mėnesį pervesti birželio mėnesio pabaigoje, o užmokestį už rugpjūčio mėnesį – liepos mėnesio paskutinėmis dienomis.

„Teisėti mokytojų lūkesčiai nebus pažeisti“, – pranešime cituojamas švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius.

Jis taip pat pabrėžė, kad Vyriausybė neplanuoja nuo rudens mažinti mokytojų atlyginimų.

Tuo metu Lietuvos švietimo ir mokslo profesinių sąjungų federacijos (LŠMPSF) teigimu, antradienį per susitikimą su Utenos „Saulės“ gimnazijos pedagogais G.Steponavičius pripažino, kad dalis atostoginių už vasarą pedagogus gali pasiekti rudenį.

Mokytojai į tai sureagavo perspėjimu, kad įgyvendinus tokius planus, naujų mokslo metų jie gali nepradėti laiku.

LŠMPSF paskelbtame pranešime teigiama, kad galimybė nepradėti darbo rugsėjo 1 dieną bus svarstoma, jei Vyriausybė bei Švietimo ir mokslo ministerija nesieks susitarti dėl atostoginių išmokėjimo tvarkos iki birželio 17 dienos. Tą dieną vyks nacionalinė švietimo darbuotojų konferencija.

Pedagogų atstovai priminė, kad Darbo kodeksas griežtai nustato, jog darbo užmokestis už kasmetines atostogas mokamas ne vėliau kaip prieš tris kalendorines dienas iki kasmetinių atostogų pradžios.

Lietuvos švietimo ir mokslo profesinių sąjungų federacijos pranešime taip pat pabrėžiama, kad tuo atveju, jei darbuotojui priklausantis darbo užmokestis nustatytu laiku nesumokamas ne dėl darbuotojo kaltės, kasmetinės atostogos pratęsiamos tiek dienų, kiek delsta sumokėti darbo užmokestį, ir už pratęstą laiką mokama kaip už kasmetines atostogas.

Švietimo ir mokslo ministerijos duomenimis, mokytojų atostoginiams reikia apie 200 mln. litų. Ministro teigimu, tokią sumą sukaupti biudžete ir vienu ypu išmokėti – sunku.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.