Mokytojai grasina vėliau pradėti mokslo metus, jei laiku negaus atostoginių

Mokytoja
Mokytoja
  © Photos.com
BNS
2009-05-27 13:30

Mokytojai perspėja, kad naujų mokslo metų gali nepradėti laiku, jei Švietimo ir mokslo ministerija įgyvendins planus užmokestį už kasmetines atostogas jiems išmokėti tik rudenį.

Kad dalis atostoginių už vasarą pedagogus gali pasiekti rudenį, pasak Lietuvos švietimo ir mokslo profesinių sąjungų federacijos (LŠMPSF), antradienį per susitikimą su Utenos „Saulės“ gimnazijos pedagogais pripažino švietimo ir mokslo ministras liberalas Gintaras Steponavičius.

LŠMPSF paskelbtame pranešime teigiama, kad galimybė nepradėti darbo rugsėjo 1 dieną bus svarstoma, jei Vyriausybė bei Švietimo ir mokslo ministerija nesieks susitarti dėl atostoginių išmokėjimo tvarkos iki birželio 17 dienos. Tą dieną vyks nacionalinė švietimo darbuotojų konferencija.

Pedagogų atstovai priminė, kad Darbo kodeksas griežtai nustato, jog darbo užmokestis už kasmetines atostogas mokamas ne vėliau kaip prieš tris kalendorines dienas iki kasmetinių atostogų pradžios.

Lietuvos švietimo ir mokslo profesinių sąjungų federacijos pranešime taip pat pabrėžiama, kad tuo atveju, jei darbuotojui priklausantis darbo užmokestis nustatytu laiku nesumokamas ne dėl darbuotojo kaltės, kasmetinės atostogos pratęsiamos tiek dienų, kiek delsta sumokėti darbo užmokestį, ir už pratęstą laiką mokama kaip už kasmetines atostogas.

„Plačiai kalbama apie susitarimų reikalingumą, tačiau sprendžiant konkrečias problemas tarimasis pamirštamas, tik prašoma ar reikalaujama supratimo. Jei supratimo nesiekia Vyriausybė, ji neturi moralinės teisės prašyti supratimo iš mokytojų. Mokytojai ir jų organizacijos turi galių protestais priversti Vyriausybę laikytis įstatymų“, – rašoma pranešime.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.