Vienišus tėvus „bambaliais“ išvadinęs Dagys – nebaudžiamas

Rimantas Jonas Dagys
Rimantas Jonas Dagys
  © Andrius Petrulevičius

Premjeras Andrius Kubilius kritiškai vertina Socialinės apsaugos ir darbo ministro Rimanto Dagio pasisakymą, kad vieniši tėvai turėtų prisiimti kaltę už tai, kad nesusitvarkė gyvenimo ir palygino juos su „bambaliais“.

„Aš taip nekalbėčiau“, – antradienį pareiškė A. Kubilius.

reklama

Tačiau prisiimti atsakomybę už savo pasisakymą vyriausybės vadovas R. Dagio neprašys.

„Tų dalykų (nuobaudų R. Dagiui – Alfa.lt) nesvarsčiau tikrai,. Mūsų pozicija yra aiškiai išdėstyta Vyriausybės programoje. Niekada negalėjau ir negaliu smerkti tų žmonių, kuriems likimas susidėstė šiek tiek kitaip“, – teigė A. Kubilius.

R. Dagys į vyriausybę yra deleguotas Tėvynės sąjungos.

Anot A. Kubiliaus, visos permainos vyriausybėje bus svarstomos tik po to, kai prezidente bus inauguruota Dalia Grybauskaitė. D. Grybauskaitė pirmadienį įvardino ministrus, kurių veikla jos netenkina, tarp jų – ir Socialinės apsaugos ir darbo ministras Rimantas Dagys. Taip pat finansų, ūkio, energetikos ir sveikatos ministrai.

„Aš tikrai visiškai sutinku, kad šios (D. Grybauskaitės įvardintos – Alfa.lt) sritys yra svarbiausios šiandien. Mano sąrašas būtų beveik toks pats. Gal dar pridurčiau valstybės valdymą, švietimą ir aukštąjį mokslą. Čia reikia rimtų permainų. D. Grybauskaitės rūpestis šiomis sritimis yra stipri parama mūsų planuojamoms permainoms“, – kalbėjo A. Kubilius.

Alfa.lt primena, kad Tarptautinės Šeimos dienos proga kalbėdamas apie Lietuvos Šeimos koncepciją Socialinės apsaugos ir darbo ministras Rimantas Dagys pareiškė, kad vieniši tėvai ir mamos turi prisiimti kaltę už tai, kad nesugebėjo susitvarkyti savo gyvenimo.

„Jeigu tu nesugebėjai susitvarkyti savo gyvenimo ir užaugini vaiką be tėvo ar be motinos, tai ar tu prisiimi atsakomybę ir kaltę už tai, ar ne? Ar mes gyvename kaip mums patinka, kaip bambaliai varinėjamės? Turi žmogus būti atsakingas, ar ne? Vaikui reikia ir tėvo, ir motinos, kad jis užaugtų pilnavertė asmenybė“, – „Laisvajai bangai“ penktadienį pareiškė R. Dagys.

Antradienį ministras jau gynėsi vienišas motinas lyginęs su bambaliais. Aš nelyginau motinų su bambaliais. Jei skaitėte frazę iki galo pasakiau, kad tai joms netaikoma“. Kam tuomet toks palyginimas buvo taikytas R. Dagys nepaiškino. Jis nutraukė pokalbį tarstelėdamas „nepūskite iš to skandalo“.  

Gruodį koaliciją sudarę konservatoriai ir liberalai suderino pozicijas dėl ilgą laiką kivirčų objektu buvusios Šeimos koncepcijos ir ją sušvelnino.

Programoje išliko konservatorių siekis skatinti gyvenimą šeimoje, tačiau šalia atsirado nuostatos, kuriomis siekiama užtikrinti ir ne santuokoje vaikus auginančiųjų interesus.