Grybauskaitė: tikiuosi, būsiu stabilizatorius

Grybauskaitė: norite TVF – teks mažinti pensijas ir socialines išmokas
Grybauskaitė: norite TVF – teks mažinti pensijas ir socialines išmokas
Alfa.lt
2009-05-19 10:51

„Prezidento galia nėra tik veto teisė, tai ir moralinė galia“, – antradienį išrinktoji Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė sakė interviu „BBC World Service“ radijui.

BBC žurnalistui pastebėjus, kad ekonominis sulėtėjimas sukėlė socialinę įtampą, būsima prezidentė pripažino, kad eidami į rinkimus, žmonės tikisi, kad naujasis šalies vadovas imsis veiksmų. „Tikiuosi, kad dabartinėje situacijoje galėsiu būti stabilizatorius“, – sakė D. Grybauskaitė.

Interviu eurokomisarė pakartojo, kad yra ekonomistė ir „finansų žmogus“. „Rinkimai parodė, kad žmonėms reikia kažko, kas jiems padėtų sunkiu laikmečiu. Pirmiausia tai bus ekonomika ir monopolizuoto energetikos sektoriaus diversifikacija“, – kalbėjo D. Grybauskaitė.

Radijo žurnalistas pajuokavo, kad nors D. Grybauskaitė bus pirmoji Lietuvos prezidentė moteris, tačiau ji prieš nepaklusnius ministrus galės panaudoti juodąjį karatė diržą. Kone daugiausiai per nepriklausomos Lietuvos istoriją žmonių palaikymo sulaukusi prezidentė atsakė: „Žmonės tikisi, kad šalyje aš darysiu viską, tad jūs teisus.“

Vis dėlto, anot D. Grybauskaitės, jai neteks būti ir prezidente, ir atlikti ministro pirmininko pareigas. „Vyriausybė daro tai, ką reikia, ji sumažino išlaidas ir išlaiko deficitą ties 5 proc.“, – teigė ji ir pridūrė, kad tikisi ekonomikos sulėtėjimo nuo 10 iki 15 proc.