Kadenciją baigęs prezidentas Adamkus savo balsą atidavė socialdemokratų kandidatui

Prezidento rinkimuose 2009 balsuoja Prezidentas Valdas Adamkus (SCANPIX nuotr.)
Prezidento rinkimuose 2009 balsuoja Prezidentas Valdas Adamkus (SCANPIX nuotr.)
  © SCANPIX
BNS
2009-05-18 15:25

Antrą kadenciją baigiantis prezidentas Valdas Adamkus sekmadienį balsavo už Socialdemokratų partijos pirmininką Algirdą Butkevičių.

Tai matyti internete platinamuose LNK sekmadienio Žinių vaizdo įrašuose iš Saulėtekio rinkimų apylinkės Vilniuje, kur balsavo V.Adamkus su žmona Alma.

Valstybės vadovui metant balsavimo biuletenį į balsadėžę matyti, kad pažymėtas pirmasis kandidatų sąrašo numeris.

Pirmuoju balsavimo biuletenyje buvo įrašytas socialdemokratas A.Butkevičius.

Sekmadienį paklaustas, už ką balsavo, V.Adamkus tvirtino, kad jam nebuvo sunku apsispręsti, kam atiduoti savo balsą, bet konkretaus kandidato neatskleidė.

„Ne, todėl, kad įvertinau kandidatus jau iš anksto, turėjau tam pakankamai laiko ir savo nusistatymo laikiausi ir šiandien ryte“, – sekmadienį žurnalistams sakė V.Adamkus, BNS paklaustas, ar sunku buvo apsispręsti, už ką balsuoti.

Prezidento atstovė spaudai Rita Grumadaitė, pirmadienį paklausta apie prezidento pasirinkimą, teigė, kad įstatymas garantuoja balsavimo slaptumą. „Prezidentas ne kartą yra sakęs, kad seniai apsisprendė, už ką balsuos. Jis taip pat labai patenkintas, kad prezidentas išrinktas per pirmąjį turą“, – pirmadienį BNS sakė R.Grumadaitė.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.