Nauja kontraceptinė injekcija vyrams 90 proc. efektyvi

Apvaisinimas
Apvaisinimas
Alfa.lt
2009-05-12 08:05

Mokslininkų išbandyta kontraceptinė injekcija vyrams beveik tokia pat efektyvi kaip plačiai naudojamos kontraceptinės tabletės moterims, rašo MailOnline.

Kas mėnesį suleidžiama testosterono dozė laikinai sustabdo spermos gamyba ir tuo pačiu 900 iš 1000 nėštumų. Tuo tarpu moteriškos kontraceptinės priemonės yra maždaug 8 procentais patikimesnės.

Kitas naujo vaisto privalumas — geri grįžtamumo rodikliai. Tik du iš 1000 tyrimo dalyvių, nustoję priemonę vartoti šešiems mėnesiams, negalėjo atsikratyti jos poveikio.

Rimtų šalutinių vaisto poveikių nerasta, nors kelis dalyvius išbėrė spuogai.

Ar hormoniniai kontraceptikai kada nors pakeis prezervatyvus? Tikriausiai ne, tačiau, atsižvelgus į moteriškų kontraceptikų populiarumą, galima daryti prielaidą, kad paklausa tokiai prekei yra.

„Poros, kurios nenori naudotis moteriškomis kontraceptinėmis priemonėmis turi tik kelias ribotas alternatyvas: prezervatyvai, vazektomija ir pasitraukimas prieš ejakuliaciją. Iš mūsų tyrimų matyti, jog hormoninė kontraceptinė priemonė yra potencialiai realistiška išeitis“, — teigė Tyrimo vadovas Dr Yi-Qun Gu.

Tikimasi, kad, atsiradus tokiam vaistui, abi lytys prisiims atsakomybę dėl saugaus sekso. Tačiau ankstesnių tyrimų rezultatai rodo, kad yra viena itin didelė kliūtis: moterys nepakankamai pasitiki vyrais, kad leistų jiems naudotis hormonine kontracepcija.