Kinija: sutikti žmonės

Kinija: sutikti žmonės
Kinija: sutikti žmonės

Kotryna ir Rytis, užsidėję kuprines ant pečių, išvyko „atrasti“ pasaulio. Atsisakę turizmo agentūrų paslaugų, jie keliauja pasikliaudami savo jėgomis. O kuo gi jų kelionė skiriasi nuo tų, kurias dažniausiai renkasi turistai per agentūras? Specialiai svetainei www.alfa.lt Kotryna ir Rytis atskleidžia savo kelionės detales.

Kinų pora Lijiange

Savarankiškai keliaujant po svetimas šalis, kiekviena minutė gali būti kupina netikėtumų. Važiuojant porą tūkstančių kilometrų traukiniu, lėktuve, viešbutyje, restoranuose ar tiesiog gatvėje gali susipažinti su žmonėmis iš skirtingų šalių. Kovo mėnesį su Alfa.lt skaitytojais dalijomės įspūdžiais apie sutiktus žmones, keliaujant po Tailandą (http://www.alfa.lt/straipsnis/10265010/?Tailandas..sutiktu.zmoniu.pasauliai=2009-03-23_08-10). Šį kartą – apie sutiktus žmones didžiojoje Kinijoje.

Mūsų kompiuteris, kurį prieš mėnesį įsigijome Bankoke, tubūt turėjo sugesti, kad susitiktume su viena kinų šeima. Ieškojome, kas galėtų mums iš naujo įrašyti programas. Ėjome, ėjome, kol pamatėme „HP“ parduotuvę. Mus pasitiko jauna kinė, nekalbanti angliškai. Ne bėda, dar viešbutyje buvome paprašę, kad užrašytų kiniškai: „Ar galite patikrinti kompiuterį ir jį pataisyti?“ Perskaičiusi užrašą kinė pasakė: „Yes.“ Puiku, tokios paslaugos kaina – 25 Lt.

Po truputėlį pradėjome bendrauti ir apie gyvenimą, klausinėti bei pasakoti apie save. Išbandėme labai patogų būdą susikalbėti – tai „Google“ vertimų programa (translate.google.com). Sėdėdami prie kompiuterio galėjome kalbėti (tiksliau, susirašinėti) apie viską. Taip įsikalbėję nepastebėjome, kaip atėjo vakaras.

Mergina pasiūlė vakarieniauti kartu. Prie mūsų prisijungė jos būsimasis vyras. Netoli jų parduotuvės už kampo esančioje kavinukėje užsisakėme vakarienę.

Norėjome sumokėti už vakarienę arba bent už gėrimus, tačiau mūsų naujieji draugai griežtai neleido mums to padaryti. Matyt, taip jau pas juos įprasta. Valgome, o norėdami kažką pasakyti, pasiimame kompiuterį, užrašome, programa išverčia. Taip sužinojome daugybę dalykų vieni apie kitus: kad ši pora norėtų aplankyti Europą, tačiau kinams sunku gauti vizas, be to, brangu; kad ši parduotuvė yra jų nuosavas verslas, o kitame rajone jie turi dar vieną tokią pačią parduotuvę; kad jie dirba kiekvieną dieną be išeiginių iki vėlaus vakaro, o atostogauja po vieną mėnesį kas pusę metų.

Longšeno ryžių terasose

Nuvykę į Longšeno (angl. Longshen) ryžių terasas, susipažinome su porele iš Naujosios Zelandijos, kurie keliauja jau 19 mėnesių! Tai jau tapę jų gyvenimo būdu, o į tėvynę jie ketina grįžti tik trumpam – aplankyti giminaičių ir draugų. Vėliau ši pora ketina keletą mėnesių padirbėti Pekine arba atidaryti savo nakvynės namus Kambodžoje. Į Kiniją jie atvažiavo iš Mongolijos, ten jiems labai patiko, rekomendavo ir mums būtinai nuvykti.

Ši porelė, akivaizdu, jau buvo persisotinusi kelionių įspūdžių, nes ryžių terasos jiems atrodė „nieko ypatingo, matėme įspūdingiau“, o mes tiesiog akių negalėjome atitraukti. Vakarojant kalba pakrypo apie jų įvairiose šalyse (Indijoje, Mongolijoje, Nepale) aplankytus tualetus ir su jais susijusias juokingas istorijas. Juokėmės iki ašarų. Deja, šios istorijos ne visai tinkamos čia aprašyti...

Vaikščiodami po ryžių terasas sutikome prancūzą Jeaną. Jis šiose vietose lankosi jau nuo 2000-ųjų metų. Stebi kaimelio gyvenimą, ryžių auginimo procesą. Jau yra surinkęs daugybę medžiagos, kurios pagrindu rašo knygą ir ruošia filmą apie šį kaimelį.

Kopiant į kanjoną

Kopimas į Jangdzės upės kanjoną (angl. Yangdze river, „Tiger Leaping Gorge“) Kinijos Junanio (angl. Yunnan) provincijoje pranoko visus mūsų lūkesčius. Aukšti kalnai, snieguotos viršūnės, kriokliai, o žemai – šniokščianti srauni Jangdzė upė. Įkopę į patį aukščiausią tašką, sutikome ispaną Beną. Jis šiuo metu dirba Pekine ornitologu: stebi paukščius, jų migracijos pasikeitimus. Mums pasisekė – po keleto minučių viršūnėje pastebėjome skraidantį didžiulį erelį. Benas mums patarė kiek palaukti, nes šios rūšies ereliai skraido po kelis, ir tikrai netrukus pamatėme atskrendančius dar du gražuolius.

Kinija: sutikti žmonės

Kinija: sutikti žmonės