Sostinę sudrebino baikerių griausmas

Lietuvos motociklininkų sezono atidarymas 2009
Lietuvos motociklininkų sezono atidarymas 2009
  © Tomas Vinickas
Jurga Gaidytė | Alfa.lt
2009-05-02 15:35

Šeštadienį į sostinę iš visos Lietuvos rinkosi neabejingi vėjui, laisvei ir polėkiui. Taip įprasta apibūdinti motociklininkus, kurie gegužės 2-ąją triukšmingai švenčia baikerių sezono atidarymą. Apie vidurdienį maždaug tūkstantis baikerių susirinko prie „Siemens“ arenos, kur vyksta šventinė fiesta.

Aplink esančios aikštelės – sausakimšos. Čia netrūksta nei gausiai susirinkusių plieninių žirgų turėtojų, nei į juos pasidairyti panorusių smalsuolių.

„Stoviu didelėje žmonių minioje ir matau, kad prie „Siemens“ arenos esančios aikštelės privažiuoti negali ne tik automobiliai, bet ir motociklininkai. Čia iš tiesų daug „triukšmadarių“, į kuriuos pažiūrėti susirinko ne ką mažiau smalsuolių“, – įspūdžiais iš baikerių sezono atidarymo fiestos dalijosi viena iš žiūrovių vilnietė Milda.

Odiniais drabužiais pasipuošę baikeriai klausosi muzikos, sklindančios iš čia pat sumontuotos koncertų scenos, aptarinėja vieni kitų gaudžiančias transporto priemones ar tiesiog dairosi po motociklų ir jų detalių prekyvietę (renginio metu veikia Mototurgus). Daugelio dėmesį patraukė čia pat demonstruoti motociklininkų triukai, kuriuos žiūrovai mėgino įamžinti fotoaparatais ar filmavimo kameromis. Pasirodymus surengė sportinių motociklų, motorolerių, keturračių ir „čioperių“ savininkai.

„Smagu, kai susirenka tiek daug bendraminčių, kurie turi, ką parodyti ir papasakoti. Džiugu žiūrint į tuos entuziastus, drąsiai „užkuriančius“ padangas ir keliančius aikštėje juodus dūmų kamuolius“, – kalbėjo taip pat motociklu į renginį atvykęs rokiškietis Mindaugas.

Į baikerių sezono atidarymą suvažiavo ne tik įvairių Lietuvos miestų baikerių klubų nariai, bet ir svečiai iš Rusijos, Vokietijos, Suomijos, Estijos bei Latvijos.

Jau ketvirtus metus įvairiuose baikerių organizuojamuose renginiuose dalyvaujantis Deimantas iš Kaišiadorių tikino, kad kiekvieną kartą tokiose fiestose atsigauna jo kūnas ir siela: „Šia liga užsikrėčiau prieš kelerius metus ir nemanau, kad tai yra blogai. Nė už ką nenorėčiau išgyti. Smagu susitikti su bendraminčiais iš kitų miestų, naujai „užsiburti“ greičiui. Džiaugiuosi, kad net ir tokiame renginyje su kitais plieninių žirgų turėtojais galime pasikalbėti apie mus jungiančius ir vienijančius motociklus.“

Deimantas su baikerių klubo nariais susitinka kiekvieną savaitę ir kartu leidžia laisvalaikį: „Drauge palakstome su motociklais, žaidžiame krepšinį ar futbolą, susitikę išgeriame alaus, valgome cepelinus, o vakarais dar ir virtualioje erdvėje susibendraujame. Mums smagu, nes visuomet turime apie ką pasikalbėti, juk esame bendraminčiai.“

Atidarytame naujame motociklininkų sezone oficialiai buvo pristatyta baikerių kongreso vėliava - pilkame fone motociklo ratas ir jo viduryje vienas kitą laikančios keturios rankos.

Nuo 16 val. baikeriai išsirikiuos į vieną virtinę, kuri judės per miestą ir taip skelbs visiems apie sezono atidarymą.

Kaune jau nuo ankstaus ryto gatvėse buvo matyti vienas po kito zujantys baikeriai. Čia ilga motociklų virtinė, lydima tarnybinių policijos automobilių eskorto, vidurdienį taip pat surengė parodomąjį važiavimą, taip primindama laikinosios sostinės gyventojams apie plieninių žirgų sezono pradžią.

Į mažiausiai puskilometrio ilgio koloną išsirikiavo keli šimtai įvairaus tipo motociklų, tarp kurių tradiciškai įsimaišė ir keli keturračiai bei jaunųjų motociklininkų vairuojami motoroleriai. Kaune baikeriai važiavo tradiciniu maršrutu didžiosiomis miesto gatvėmis bei pro miesto centrą. Toks masinis važiavimas miesto gatvėmis, kurį galima pamatyti tik kelis kartus per metus (baikerių sezono atidarymo proga ir Bike Show Millenium metu) neabejotinai sulaukė didelio kitų eismo dalyvių ir atsitiktinių praeivių dėmesio.

Sostinę sudrebino baikerių griausmas

Lietuvos motociklininkų sezono atidarymas 2009
+25