Vilniaus gatvės klega nuo Taizė maldininkų

Taizé 2009
Taizé 2009
  © Tomas Vinickas

Nuo šurmulio klegančios gatvės, su žemėlapiais, vėliavomis ir plakatais rankose nešini jaunuolių būreliai – tokį vaizdą penktadienį išvysti galėjo ne vienas sostinės gyventojas ar atvykėlis. Čia vyksta trijų dienų tarptautinio jaunimo Taizė susitikimas.

Ankstų penktadienio rytą į Vilniuje rengiamą Taizė susitikimą atvažiavo piligrimai iš įvairių užsienio valstybių ir Lietuvos miestų. Čia jie, drauge su kitais maldininkais, atskirose parapijose, melsis, giedos, stengsis naujai atrasti Bažnyčią ir bendraus su Dievu.

Pirmąją susitikimo dieną atvykėlių laukė parapijų bažnyčiose rengtos pamaldos, bendri pietūs ir įvairūs teminiai susitikimai. Skirtingose senamiesčio vietose jų buvo surengta net 20 ir pačiomis įvairiausiomis temomis: nuo dvasinių iki kultūrinių, visuomeninių, tad maldininkai galėjo pasirinkti labiausiai juos dominančius.

Antroje dienos pusėje beveik visose centrinėse gatvėse buvo matomos jaunuolių grupelės, kurie savo žemėlapiuose ieškojo Taize ženklais pažymėtų vietų ir traukė link jų, kur susitikdavo kitus maldininkus.

Šį vakarą visų tikinčių Sereikiškių parke laukia bendra vakarienė. Po atviru dangumi jie bus vaišinami kareiviška koše, kurią pagamino Lietuvos kariuomenės nariai.

Po vakarienės Vilniaus arkikatedroje, Šv. Jonų, Bernardinų, Pranciškonų konventualų bažnyčiose bus vakarinės pamaldos, po kurių jaunimas grįš į juos priėmusių šeimų namus.

Sostinė sulaukė per penkis tūkstančius tikinčiųjų, kuriems mielai savo namų duris atvėrė Vilniaus ir jo apylinkių gyventojai. Šeštadienį prie visų dalyvių prisijungs neregistruotas iki 16 metų jaunimas ir didesnė dalis vilniečių. Tikimasi tą dieną Taizė susitikime sulaukti apie 10 tūkst. maldininkų.

„Didžiąją dalį Taize dalyvių sudaro iš lietuviai, kurie į susitikimą atvyko iš įvairių miestų ir kaimų. Taip pat nemažai tikinčiųjų atvyko ir iš užsienio valstybių – apie tris tūkst. Daugiausiai maldininkų sulaukta iš kaimyninės Lenkijos (apie 1400), Rusijos (900), Baltarusijos (500), Ukrainos (400), Latvijos (200), Estijos (50), kiek mažesnėmis žmonių grupelėmis atvyko svečiai iš Belgijos, Suomijos, Švedijos, Didžiosios Britanijos, Italijos, Portugalijos, Rumunijos, Slovakijos, Slovėnijos, Čekijos ir Izraelio“, – džiugiai nusiteikęs vardijo Taize jaunimo susitikimo Vilniuje koordinatorius Emilijus Vasiliauskas.

Anot E. Vasiliausko, jis nesitikėjo, kad atsiras tiek daug gerų žmonių, panorusių padėti tikintiesiems: „Nustebome sužinoję, kad turime daugiau piligrimų laukiančių šeimų, nei jų atvyksta. Tai rodo, kad žmonės yra pilni gerumo ir pasitikėjimo, nes priimti atvykusį nepažįstamą žmogų, atverti jam savo namų duris – nemenkas iššūkis. Net ir šiandien, kai pasaulyje siaučia kiaulių gripas, o žmonės svetingai priėmė atvykėlius tik įrodė, kad vilniečių širdyse esantis gerumas – gyvas.“

Šeštadienį taip pat laukia maldos, susitikimai ir diskusijos parapijose, bendri miesto centre rengiami pietūs ir vakarienė.

Sekmadienį rengiamas Eucharistijos šventimas po kurio parapijose vyks kultūrinės programos. Taip pat tikintieji juos priėmusiose ir globojusiose šeimose valgys atsisveikinimo pietus ir po miesto centre vykusių pamaldų atsisveikinę su kitais Taizė nariais paliks sostinę.

Vilniaus gatvės klega nuo Taizė maldininkų

Taizé 2009
+19