Linksmas pamišimas ir beprotnamio realybė – roko operoje „Visorių sindromas“

MIDI Roko opera 2009 „Visorių sindromas“
MIDI Roko opera 2009 „Visorių sindromas“
  © Vytenis Petrošius

Balandžio 24-osios vakarą sostinėje esančiame pramogų centre „Forum Palace“ karaliavo rokas – Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos fakulteto studentai pristatė roko operą – „Visorių sindromas“. Jau tapo tradicija, kad šio fakulteto studentai kiekvieną pavasarį pradžiugina gyvos muzikos gerbėjus teatralizuotais muzikiniais projektais.

Scenoje naujai nuskambėjo žinomų užsienio atlikėjų kūriniai, kuriems lietuviškus žodžius parašė patys projekto dalyviai.

Įspūdinga šokių choreografija ir operos herojų judesio improvizacijos net tik sukūrė žiūrovui dinamišką reginį, bet ir „sufleravo“ apie kiekvieno personažo būdą ir komišką charakterį.

Solistų pasirodymai sulaukė audringų plojimų, mat puikūs atlikėjų vokaliniais sugebėjimai ir artistiškumas nė niekam neleido suabejoti scenoje vykstančių įvykių tikrumu.

Operos veiksmas vyksta psichiatrinėje ligoninėje, kurios pacientai maištauja prieš juos kalinančius personalo darbuotojus. Spektaklyje netrūksta komiškų situacijų ir su lengva ironija minimų šių dienų aktualijų.

Vienas iš projekto organizatorių, Ugnius Raugalas, paklaustas, su kokias sunkumais teko susidurti organizuojant šį renginį, sakė: „Prie projekto dirbo apie 80 žmonių, tad koordinuoti jų visų darbus ir paskirstyti užduotis buvo tikrai nelengva.“

Kalbėdamas apie pačią operos „Visorių sindromas“ idėją, U. Raugalas sakė: „Norėjome, kad operoje atsispindėtų studentų gyvenimo aktualijos, o viena jų – fakulteto iškeldinimas iš Naugarduko gatvės į Matematikos institutą. Pagrindinė operos idėja yra tai, kad nesvarbu, kur iškeliamas fakultetas, svarbiausia, kad namai visada linktų širdyje. Operoje taip pat linksmai paliečiamos tokios opios temos kaip, pavyzdžiui, „protų nutekėjimas“. Šiai temai specialiai buvo parašyta viena daina, kuri susijusi su tautiečių taip pamėgta Airija.“

Anot U. Raugalo, pats operos pavadinimas – „Visorių sindromas“ yra šiek tiek ironiškas: „Norėjome, kad kūrinyje būtų komiškų elementų. Pernai kūrėme siaubo operą, o šiemet norėjosi lengvos ironijos, humoro“, – sakė vienas projekto organizatorių.

Linksmas pamišimas ir beprotnamio realybė – roko operoje „Visorių sindromas“

MIDI Roko opera 2009 „Visorių sindromas“
+28