Kinija: traški Pekino antis

Kinija: traški Pekino antis
Kinija: traški Pekino antis

Kotryna ir Rytis, užsidėję kuprines ant pečių, išvyko „atrasti“ pasaulio. Atsisakę turizmo agentūrų paslaugų, jie keliauja pasikliaudami savo jėgomis. O kuo gi jų kelionė skiriasi nuo tų, kurias dažniausiai renkasi turistai per agentūras? Specialiai svetainei www.alfa.lt Kotryna ir Rytis atskleidžia savo kelionės detales.

Miesto garsenybė

Kinijos sostinė garsi ne tik raudonąja Tianamenio aikšte, Uždraustuoju miestu, Didžiąja Kinijos siena, bet dar ir savo puikia virtuve. Šalia daugybės patiekalų reikia išskirti vieną ir nepakartojamą – tai Pekino antis. Būti sostinėje ir neparagauti šio skanėsto – tai tarsi padaryti didžiulį nusikaltimą, tarsi būti Paryžiuje ir nepamatyti Eifelio bokšto, būti Barselonoje ir nepamatyti Gaudi darbų arba „Nou Camp“ stadiono.

Pekino antis jau tapo visos šalies simboliu, kulinarijos didžiausiu pasiekimu. Anksčiau tai buvo išskirtinai imperatorių patiekalas, vėliau tapo prieinamas bei išpopuliarėjo ir tarp kitų „mirtingųjų“. Kalbama, jog netgi JAV prezidentai atvykdavo į komunistinę šalį iš dalies dėl šio patiekalo. Jie visuomet į savo darbotvarkę įtraukdavo pietus su politikais ragaujant specialiai jiems ruoštą antį. Kiek tai mitas, o kiek realybė, sunku pasakyti, tačiau pakaks, jeigu visos šios kalbos turi vos 10 proc. tiesos. Mums to užteko, kad vieną vakarą skirtume šio skanėsto degustacijai.

Restoranas, turintis pietų pertrauką

Pradėkime nuo pradžių. Specialiai šiam patiekalui antys auginamos specializuotose fermose, kur jos yra kruopščiai prižiūrimos, šeriamos pagal sudarytą grafiką joms tinkamiausiu maistu. Geriausios antys patenka į geriausius restoranus, kur pagrindiniai lankytojai yra turtingi kinai arba turistai.

Vakarieniauti pasirinkome vieną garsiausių Pekino restoranų „Roasted Duck Restaurant“, kuris specializuojasi tik keptos anties patiekimo srityje. Jis dirba jau daugelį metų, užsitarnavo gerą vardą patiekdamas puikią antį puikioje aplinkoje pačiame miesto centre, Qianmeng gatvėje, esančioje visiškai šalia raudonosios Tiananmeno aikštės. Restoranas dirba tik iki 20.00 val. ir netgi turi pietų pertrauką. Įdomu kodėl. Galbūt tuo metu ateina pietauti partijos atstovai arba tiesiog personalas ilsisi, juk Kinija yra darbuotojų valstybė. Restoranas didžiulis, oficialiais duomenimis, vienu metu gali aptarnauti net iki 2000 klientų. Oho!

Atvykome čia kartu su pora iš Vokeitijos Michaeliu ir Julia, su kuriais susipažinome lankydamiesi prie Didžiosios Kinijos sienos. Prie restorano durų pasitikusi darbuotoja mūsų kvartetą maloniai palydėjo iki laisvo staliuko, pačiame pagrindinės salės centre. Iš čia galėjome apžvelgti didžiąją dalį lankytojų. Tuo metu mes buvome vieninteliai užsieniečiai. Tačiau kinai į mus nekreipė dėmesio, nes visas jėgas skyrė anties valgymui. Suprantama.

100 Lt už skanėstą

Paslaugūs padavėjai atnėšė valgiaraštį, atversdami lapą, kuris mus labiausiai ir domino, didelėmis raidėmis parašyta „Roasted Beijing Duck“. Nieko nelaukdami užsisakėme visą antį, kurios, pasak padavėjų, turėtų pakakti mums visiems. Kaina 249 juaniai (1 juanis apie 0,4 Lt). Taip pat užsisakėme arbatos. Puodelius nuolat papildydavo „arbatos mergaitė“ (taip ją pavadinome, nes ji visą vakarą lankytojams tik pilstė arbatą). Po vėsios ir lietingos dienos šiltos arbatos puodelis buvo tikra palaima.

Gurkšnojant arbatą, jau kiti padavėjai patiekė plonyčių blynelių, svogūnų gabalėlių ir specialų tirštą sojos padažą. Pamanėme, jog tai turi būti ragaujama dar prieš atnešant antį, todėl per keletą minučių blynelių su priedais nebeliko. Dar po keleto akimirkų į salę iškilmingai įvažiavo virtuvės meistras su garuojančia gerai kepta antimi. Tai buvo mūsų antis. Aromatas iš karto pasklido ir sužadino mūsų norą kuo greičiau paragauti šio skanėsto. Mūsų akivaizdoje meistras grakščiai pradėjo pjaustyti patiekalą ir skaniausius traškios odelės bei krūtinėlės gabalėlius dėti į nedideles lėkšteles. Puikiai atlikęs savo darbą, jis išsivežė likusią anties dalį (o jos buvo dar daug).

Kiekvienas kąsnis tirpo burnoje. Dar užsisakėme blynelių, svogūnų bei sojos. Pasižiūrėję į gretimą stalelį, supratome, jog anties gabalėliai turi būti įvyniojami į blynelį kartu su svogūnais, pamirkoma sojos padaže ir tuomet valgoma. Mmm, taip dar skaniau. Įsitikinome, kad kiekvienas geras pagyrimo žodis apie šį patiekalą yra visiška tiesa.

Kinija: traški Pekino antis

Kinija: traški Pekino antis