Azijos gatvės mada

Azijos gatvės mada
Azijos gatvės mada

Prisipažinsiu, ilgai galvojau, kaip apibūdinti, kas šiuo metu madinga Azijoje, o kas ne. Pastaruoju metu lankiausi Kinijoje, Tailande, Vietname ir Kambodžoje. Labai skirtingos šalys, o taip pat skirtingas ir skiriamas dėmesys apsirengimui. Turtingoje Kinijoje jaunimui svarbu, kaip apsirengus pasirodyti kitiems, o vargingoje Kambodžoje apie aprangą apskritai mažai galvojama, svarbiau turėti ką nors valgyti.

Kinėms, tailandietėms ir vietnamietėms labai svarbu, kad oda būtų kuo šviesesnė, todėl jos visomis priemonėmis saugosi nuo saulės spindulių. Galvos apdangalai ir skėčiai – neatsiejama merginų ir moterų aprangos detalė. Net ir karščiausiomis dienomis, kai termometro stulpelis rodo daugiau kaip 30 laipsnių karščio, daugelis moterų vaikšto apsivilkusios megztukus ilgomis rankovėmis ir su gaubtuvais, vilki ilgas kelnes, kojines ir netgi mūvi pirštinaites.

Geriausias būdas įsivaizduoti šių Azijos šalių gatvės stilių – prisiminti drabužius, parduodamus Gariūnų turguje. Juk daugelis čia parduodamų drabužių yra pasiūti šiose šalyse.

Kambodžoje drabužių turguose galima labai pigiai, už keletą JAV dolerių, įsigyti originalių „Calvin Klein“, „United Colours of Benetton“, GAP ir kitų garsių firmų drabužius. Būtent Kambodžoje šios firmos atidariusios siuvimo fabrikus. Susigundžiusi keletą marškinėlių po 8 litus įsigijau pati. Kokybė nepriekaištinga.

Keista, tačiau labai populiaru tiek namuose, tiek gatvėse bet kuriuo paros metu dėvėti pižamą.

Nestandartinių dydžių merginos neturėtų nusiminti, neradusios tinkamų drabužių Kambodžos turguose. Gražiame Vietnamo miestelyje Hoi An, primenančiame Vilniaus Užupį, veikia daugiau kaip 500 siuvyklų. Užėjus į bet kurią siuvyklą, bus pasiūlyta pavartyti katalogus su įvairiausių drabužių nuotraukomis.

Panorėjus pasisiūti šventinę suknelę, pateikiama daugiau kaip 10 storų katalogų su iš žurnalų iškirptomis Holivudo garsenybių nuotraukomis iš „Oskarų“ teikimo ceremonijos ir kitų švenčių. Belieka išsirinkti medžiagą, iš karto siuvėjai išmatuoja, kitą dieną atėjus jau pateikiama pasimatuoti beveik pasiūta suknelė, o atėjus vakare jau galima sumokėti pinigus ir atsiimti pasiūtą suknelę. Pavyzdžiui, šilkinė vakarinė suknelė kainuoja 150–200 litų (suknelės medžiaga įskaičiuota į kainą).

Keliaujant po Kiniją, Vietnamą teko matyti daug vestuvių – čia įprasta jaunavedžiams su prabangiais drabužiais fotografuotis miestų parkuose, muziejuose ir kitose turistų dažnai lankomose vietose. Nuotakos šiai šventei renkasi įvairių spalvų sukneles, nebūtinai baltas. Naudojama daug blizgučių ir kitų dekoracijų. Gatvėse galima pamatyti daugybę vestuvių suknelių salonų.

Dar kitoks stilius vyrauja Tailando „raudonųjų žibintų“ gatvėse – Bankoko Patpong gatvėje ir Patajos pėsčiųjų alėjoje. Čia kuo mažiau drabužių, tuo geriau.

Azijos gatvės mada

Azijos gatvės mada
+11